• یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 982-8990-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پاکسازی بزرگ‌ترین انارستان متمرکز کشور

مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: کار پاکسازی انارستان تنگ سیاب تقریباً تمام شده است.

عبدالله موموندی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، خاطرنشان کرد: از 29 فروردین پویش مردمی نجات انارستان تنگ سیاب و انجیرستان معمولان تشکیل شد.

وی ادامه داد: این کار با همکاری بسیج سازندگی سپاه استان، ستاد سازمان‌های مردم نهاد، سازمان بسیج مهندسین کشاورزی، اداره کل محیط زیست، مدیریت باغبانی و همچنین مدیریت آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی لرستان اجرا شد.

موموندی اضافه کرد: در این امر، آستان قدس رضوی، خیرین سراسر کشور، نیروهای جهادی، روحانیون و صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان پای کار بوده و الان هم در حال فعالیت هستند.

مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی لرستان یادآور شد: به دنبال این پویش 1300 نیرو وارد این دو منطقه شده که به طور متوسط 5 تا 7 روز یعنی حدود 6 هزار نفر ساعت در منطقه بوده‌اند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر نیز 540 نیروی جهادی مشغول کار پاکسازی این دو منطقه هستند و فعالیت‌های خیلی خوبی دارند.

موموندی گفت: هدف ما پاکسازی و آماده کردن 100 هکتار از انجیرستان و 50 هکتار انارستان بوده که کار انارستان تنگ سیاب تقریباً تمام شده است و تلاش می‌کنیم تا عید فطر به طور کامل کار هر دو باغات را تمام کنیم.

به گزارش ایسنا، انارستان تنگ سیاب، بزرگ‌ترین انارستان متمرکز کشور و انجیرستان معمولان نیز قطب تولید انجیر سیاه کشور است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: