• یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 982-10384-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نصب و راه‌اندازی سیستم قطع اتوماتیک گاز در زمان زلزله

مدیرعامل شرکت گاز لرستان از نصب و راه‌اندازی سیستم قطع اتوماتیک گاز در زمان زلزله برای اولین بار در سطح کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، مهندس لطفعلیان با اعلام این خبر افزود: شرکت گاز لرستان با اجرا کردن شبکه گسترده گازرسانی بستر مناسبی برای تأمین آسایش هم استانی‌ها را فراهم کرده است.

وی ادامه داد: لازم است در کنار این آسایش مخاطرات ناشی از گاز طبیعی را شناسایی و آن‌ها را کنترل کنیم.

این مسئول اضافه کرد: با توجه به زلزله‌خیز بودن استان و اینکه نشت گاز و حریق از پیامدهای احتمالی زلزله است که در صورت بروز، خسارت قابل‌توجهی را می‌تواند موجب شود لذا شرکت گاز استان با هدف به حداقل رساندن مخاطرات ناشی از زلزله در شبکه گازرسانی و در راستای سیاست‌های کلی شرکت ملی گاز ایران، به‌عنوان اولین شرکت اقدام به نصب و راه اندازی سیستم شتاب سنج و لرزه‌نگار جهت قطع اتوماتیک گاز به‌صورت پایلوت در ایستگاه تقلیل فشار علوم پزشکی استان کرد.
مدیرعامل شرکت گاز لرستان اضافه کرد: با نصب این سیستم سنسورهای لرزه‌نگار به‌صورت پیوسته اقدام به‌اندازه گیری ارتعاشات زمین کرده و در هنگام وقوع زلزله به‌صورت خودکار اقدام به قطع جریان گاز شیرهای خروجی ایستگاه می‌کند و از نشتی گاز و وقوع انفجار جلوگیری می‌شود.

وی گفت: هزینه راه‌اندازی هر ایستگاه دو میلیارد ریال است که اگر بتوانیم در سطح کل استان اجرا کنیم هزینه‌ای بالغ‌بر ٣٧٠ ميليارد ريال باید در نظر گرفت.

لطفعلیان افزود: لازم به توضیح است بین شرکت‌ها گاز استانی تنها شرکت گاز تهران اقدام به نصب تجهیزات مذکور بر روی ایستگاه‌های TBS کرده ولی هنوز راه‌اندازی نشده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: