• جمعه ۲۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 982-9484-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار لرستان:

200 هکتار باغ انجیر در سیل خسارت دید

استاندار لرستان با اشاره به وارد شدن خسارت ۱۰ تا ۱۰۰ درصدی به ۲۰۰ هکتار از باغات انجیر پلدختر گفت: تاکنون موردی از شیوع بیماری در مناطق سیل‌زده استان گزارش نشده است .

 

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، سید موسی خادمی در سخنانی با اشاره به اینکه یکی از مزیت‌های نسبی لرستان در بحث کشاورزی وجود باغات انجیر بود، اظهار کرد:  حدود ۱۸۰۰ هکتار باغ انجیر در پلدختر داریم و رتبه اول تولید انجیر سیاه در کشور هستیم .

 

وی با بیان اینکه در سیل بخش عمده‌ای از باغات دچار مشکل شدند، تصریح کرد: حدود ۲۰۰ هکتار باغ انجیر پلدختر از ۱۰ تا ۱۰۰ درصد دچار آسیب شده‌اند .

 

استاندار لرستان با اشاره به اینکه یک تا یکی و نیم متر گل و لای اطراف درختان است و کار برداشت گِل در بین درختان سخت است، ادامه داد: در حال حاضر اطراف درختان را یک مقدار تخلیه کرده‌اند و دستگاه‌های لازم وارد باغات شده‌اند و کار می‌کنند .

                                            

تخلیه گل و لای از باغات توسط نیروهای جهادی و مجموعه جهاد کشاورزی

 

خادمی افزود: امیدواریم بتوانیم با کمک کشاورزان و نیروهای جهادی و زحمات مجموعه جهاد کشاورزی بخش عمده‌ای از باغات را برگردانیم .

 

وی با بیان اینکه این‌طور نیست که ۱۰ هزار شغل به طور کامل دچار مشکل شده باشند، تصریح کرد: تلاش خوبی دارد می‌شود که باغات را پاکسازی کنیم، بازهم تلاش می‌کنیم امکانات را افزایش دهیم

 

هیچ مورد خاص و حادی در مورد شیوع بیماری گزارش نشده است         

 

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه آب و برق روستاها به طور کامل برقرار شده است، گفت: به دلیل اضطرار مجبور شده‌ایم به طور موقت کار را در حوزه آب و برق انجام دهیم و ممکن است کیفیت لازم را نداشته باشند؛ این امر نیازمند تثبیت است و امیدواریم با تأمین منابع و اعتبارات کارهای اساسی را در بخش زیرساخت‌ها انجام دهیم .

 

خادمی با اشاره به اینکه در حوزه شیوع بیماری هم تا امروز مشکل خاصی گزارش نشده و مراقبت‌ها هم در حال انجام است، اظهار کرد: اما باید مراقبت‌ها را افزایش دهیم. هنوز برخی در چادرها هستند و هوا گرم است لذا باید تلاش کنیم بهداشت لازم برقرار شود .

 

وی خاطرنشان کرد: هیچ مورد خاص و حادی در مورد شیوع بیماری در منطقه گزارش نشده است .

 

خادمی گفت: ۵۰ هکتار از باغات انجیر پلدختر به طور ۱۰۰ درصدی از سیل آسیب دیده‌اند و کار پاکسازی گل و لای در ۱۵۰ هکتار از این باغات در جریان است .

 

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: