• یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 982-7590-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر جهاد کشاورزی سلسله:

برداشت بیش از 45 هزار تن غلات/ شهرستان سلسله فاقد سیلوست


مدیر جهاد کشاورزی سلسله در جلسه ستاد برداشت غلات از برداشت بیش از 45 هزار تن غلات در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، مهندس سوخته‌زاری با اشاره به اینکه برداشت غلات در شهرستان سلسله به‌زودی آغاز می‌شود، گفت: پیش‌بینی می‌شود بیش از 45 هزار تن انواع غلات در سلسله برداشت شود.

وی با اشاره به اینکه سلسله به‌واسطه اراضی حاصلخیزی که دارد یکی از قطب‌های کشاورزی لرستان محسوب می‌شود، افزود: این شهرستان بیش از 40 هزار هکتار زمین کشاورزی دارد که حدود 25 هزار هکتار از آن‌ها دیم، 12 هزار هکتار آبی و 4000 هکتار نیز باغات است.

سوخته‌زاری با اشاره به بارندگی‌های مناسب در سال زراعی جاری، عنوان کرد: در سال زراعی گذشته حدود 505 میلی‌متر بارندگی داشتیم درحالی‌که امسال این میزان به 590 میلی‌متر رسید.

 وی با اشاره به اینکه بخش کشاورزی شهرستان و سایر زیر بخش‌های آن در سیلاب اخیر با کمترین مشکل در شهرستان مواجه شد، خاطرنشان کرد: سال گذشته شهرستان سلسله دارای 80 میلیارد ریال سهمیه در بخش اعتبارات اشتغال روستایی بود که با پیگیری‌های فرماندار و همکاری بانک‌های عامل توانستیم 320 میلیارد ریال اعتبار جذب کنیم.

این مسئول با اشاره به احداث صنایع تبدیلی و تکمیلی در راستای فرآوری، بسته‌بندی و برندسازی برای محصولات کشاورزی شهرستان، گفت: تشکیل تعاونی گردوکاران، اصلاح نژاد دام به میزان 4000 شماره از نوع نژاد سمینتال، کاهش سطح زیرکشت سیب‌زمینی، افزایش سطح زیرکشت زعفران و ایجاد کارگاه فرآوری در شهرستان، توسعه آبیاری تحت‌فشار از مهم‌ترین اقدامات جهاد کشاورزی در سال گذشته بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی سلسله با اشاره به نزدیک شدن به برداشت محصولات استراتژیک گندم، جو و کلزا در شهرستان، خاطرنشان کرد: در سال زراعی جاری 1250 هکتار از زمین‌های کشاورزی شهرستان به کشت کلزا، 12 هزار هکتار گندم و 6500 هکتار نیز به جو اختصاص یافته و پیش‌بینی می‌شود درمجموع بیش از 45 هزار تن انواع غلات در شهرستان برداشت صورت گیرد.

وی با اشاره به ایجاد پنج کمیسیون خرید در شهرستان، ادامه داد: شهرستان سلسله فاقد سیلوی ذخیره است که همین امر باعث می‌شود که محصولات برداشت شده به‌صورت روباز ذخیره شوند که منجر به افت محصول می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: