• سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 982-6186-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عدم تحرک و جنب و جوش نشانه نقص و عیب است


یک دکترای تربیت بدنی می‌گوید: عدم تحرک و جنب و جوش نشانه نقص و عیب است.

مصطفی بهرامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: لازمه زندگی انسان، تحرک و پویایی بوده و عدم تحرک و جنب و جوش نشانه عیب و نقص است.

وی ادامه داد: از آنجایی که تکنولوژی امروزه پیشرفت شایانی داشته و چرخ‌های صنعت را هر چه تندتر به حرکت درآورده اما برخلاف همین سیر صعودی، سیر نزولی در حرکت و پویایی انسان‌ها به وجود آورده است.

بهرامی تصریح کرد: این کار باعث تاثیرات منفی در زندگی انسان شده و سلامتی جسمانی و روانی جامعه را به مخاطره انداخته است.

این دکترای تربیت بدنی تأکید کرد: در واقع فقر حرکتی ناشی از پیشرفت تکونولوژی به همراه برخی عادات ناصحیح نشستن، ایستادن، راه رفتن و... سبب یکسری دیگر از ناهنجاری‌های جسمانی شده و در نتیجه روز به روز تعداد افرادی که از ناهنجاری‌های جسمانی رنج می‌برند بیشتر و بیشتر می‌شود و باعث مشکلات عدیده‌ای در جامعه به ویژه نوجوانان و جوانان خواهد شد.

وی یادآور شد: امروزه تحقیقات متعددی در سطح جهان در زمینه ناهنجاری‌های جسمی انجام گرفته که نشان‌دهنده میزان شیوع این تغییر شکل‌ها در بین افراد جامعه است. در کشور خودمان نیز در این زمینه تحقیقات مختلفی صورت گرفته که همگی موید میزان بسیار بالایی از این ناهنجاری‌ها در بین اقشار جامعه به خصوص دانش‌آموزان است.

بهرامی بیان کرد: با استفاده از حرکات اصلاحی که کارآیی موثری در دوران تحصیلی دارد، می‌توان نقش مهمی را در انحرافات و مشکلات موجود ایفا کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: