• پنجشنبه ۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-3114-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اعزام 528 تیم بهداشتی به مناطق سیل‌زده لرستان

معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي لرستان از اعزام 528 تیم بهداشتی به مناطق سیل‌زده استان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، محمدعلی دریک اظهار کرد: در همان ساعات اوليه پس از وقوع سیل تيم‌هاي بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي استان شامل پزشك، ماما، كارشناسان بهداشت محيط و كارشناسان مبارزه با بيماري‌ها در مناطق سيل‌زده لرستان مستقر شدند.

وی ادامه داد: تا کنون 528 تیم بهداشتی به مناطق سیل‌زده لرستان اعزام شده‌اند.

دریک اضافه کرد: شناسايي افراد آسيب‌پذير به ويژه مادران باردار، كودكان، سالمندان، بيماران ديابتي و فشارخوني توسط تيم‌هاي بهداشتي درماني اعزام شده به مناطق سيل‌زده انجام و ارائه خدمات به نحو مطلوب صورت گرفته است.

معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي لرستان تصریح کرد: از این بین 61 مادر باردار كه از قبل شناسايي شده بودند توسط بالگرد و 135 انتقال زميني بيمار به بيمارستان توسط تيم‌هاي بهداشتي انجام شده و خوشبختانه در مناطق سيل‌زده شاهد مرگ در مادران باردار و گروه هدف نبوديم.

وی بیان کرد: تيم‌هاي بهداشتي به 3023 نفر از آسيب‌ديدگان استان ارائه خدمات دندانپزشكي، همچنین ايمن‌سازي جمعيت هدف به تعداد 20 هزار نفر واكسن توام، سرخك و فلج اطفال انجام شده و ارائه خدمات تغذيه‌اي وحمايت‌هاي رواني، همچنين كلرزني و كلرسنجي منابع آب آشاميدني در مناطق سيل‌زده به نحو مطلوب صورت گرفته است.

دریک اضافه کرد: با تلاش‌هاي بي‌وقفه و شبانه‌روزي تيم‌هاي بهداشتي و با رصد بيماري‌هاي واگير خوشبختانه تاكنون شاهد اپيدمي بيماريهاي واگيردار در این مناطق نبوده‌ايم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: