• پنجشنبه ۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-2414-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس بنیاد مسکن کشور:

وزارت نیرو حریم رودخانه را در مناطق سیل‎زده مشخص کند

رئیس بنیاد مسکن کشور گفت: وزارت نیرو حریم رودخانه را در مناطق سیل‎زده مشخص کند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، مهندس تابش در حاشیه شورای مسکن لرستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بحث مهمی که در این جلسه شد رعایت حرائم رودخانه است و نیاز است که وزارت نیرو هرچه سریعتر حرادم رودخانه‎ها و نهرها را در شهر و روستا را به ما اعلام کند که ما این حرائم را در زمین‎هایی که می‎خواهیم تملک و به سیل‎زدگان واگذار کنیم، رعایت کنیم.
 
وی ادامه داد: استاندار لرستان دستور دادند این قضیه ظرف مدت کوتاهی در روستاهی سیل‎زده انجام شود و روی نقشهها پیاده شود و در شهرهای سیل‎زده هم این کار انجام شود.
 
تابش افزود: همچنین بحث زمین معوض به این 300 پلاکی که در پلدختر باید نوسازی شوند بررسی شد و قرار شد به اتفاق مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن، شهر پلدختر را بازدید کنیم و آن زمینی که مردم راحت هستند در آنجا اسکان یابند را برای  ساخت و ساز مشخص کنیم.
 
رئیس بنیاد مسکن کشور گفت: برای طی یک دوره اسکان موقت هزینه اسکان را به مردم پول نقد می‎دهیم که به هر طریقی که خودشان می‎دانند برای اسکان هزینه کنند.
 
وی خاطر نشان کرد: در این جلسه مشخص شد که اگر افرادی از مالکین مسکن مهر تمایل داشتند خانه‎هایشان در اختیار سیل‎زدگان قرار دهند، اجاره بها 500 هزار تومانی به آنها بدهیم.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: