• پنجشنبه ۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-2314-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان خبر داد:

اجرای طرح تاب‌آوری اجتماعی زنان در مناطق سیل‌زده لرستان

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان از اجرای طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در مناطق سیل‌زده خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، ناهید پرویزپور در اولین جلسه کارگروه بانوان و خانواده که با موضوع سیل و نحوه امداد رسانی به زنان و کودکان برگزار شد، اظهار کرد: زنان در حوادث و بلایای طبیعی از دو نظر  نسبت به مردان آسیب پذیرتر هستند.
 
وی ادامه داد: اول اینکه در حوادث طبیعی وضعیت بهداشت و سلامت زنان به‌دلیل عدم دسترسی به وسایل بهداشتی، آب سالم و تغذیه مناسب در معرض مخاطره هستند و دوم اینکه انسجام عاطفی اعضای خانواده از وظایف آنان است و در شرایط بحرانی زنان تمام اندوه ناشی از بحران را در خود فرو می‌ریزند و به همین دلیل مشکلات روحی زیادی را تجربه و تحمل می‌کنند.
 
پرویزپور در ادامه گفت: ما اکنون وارد فاز دوم امدادرسانی به مردم سیل‎زده هستیم و باید تمام تمرکز خود را بر جذب کمک‌های نقدی مردم، خیرین و تهیه لوازم ضروری منزل کنیم.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری با اشاره به اهمیت آموزش‌های تاب‌آوری اجتماعی زنان در مناطق سیل‎زده بیان کرد: در سال جاری طرح تاب‌آوری زنان جوامع محلی با تمرکز بر بانوان این مناطق اجرا خواهد شد و تمام تلاش ما این است که به آنان کمک کنیم تا بتوانند در مواجهه با بحران‌ها به شیوه منطقی برخورد کرده و بنیاد خانواده را حفظ کنند.

وی به اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار در مناطق سیل‎زده اشاره کرد و افزود: معاونت زنان ریاست جمهوری با همکاری وزارت کار و تعاون اعتباری را برای توانمند سازی زنان سرپرست خانوار تخصیص داده است که شامل زنجیره آموزش‌های تخصصی، تامین منابع و تجهیزات و فروش محصولات می‌شود و در سال جاری اجرا خواهد شد بنابراین زنانی که علاقه‌مند به حضور در این طرح هستند می‌توانند با مراجعه به امور بانوان نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.
 
پرویزپور گفت: در حوزه بهداشت زنان و کودکان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی پیگیراعتباری برای ارائه خدمات مامایی و مشاوره روان شناسی به مادران مناطق سیل‎زده هستیم و امیدواریم پس از تامین اعتبار این طرح نیز اجرایی شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: