• چهارشنبه ۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 982-784-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تلاش برای برقراری راه‌های ارتباطی بین مزارع مناطق سیل‌زده

مدیرکل مدیریت بحران لرستان از اختصاص 2.5 میلیارد تومان برای برقراری راه‌های ارتباطی بین مزارع مناطق سیل‌زده خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، غلامرضا آقامیرزایی در جلسه تخصصی ارائه راهکارهای احیا و بازسازی مزارع، باغات و واحدهای تولیدی خسارت‌دیده از سیلاب استان اظهار کرد: فاجعه سیل لرستان قابل قیاس با حوادث سال‌های اخیر کشور نبوده و در نتیجه آن خسارات زیادی به استان وارد شده است.

وی با بیان در جریان این حادثه زیرساخت‌هایی مانند آب، برق، گاز و ارتباط مخابراتی مناطق سیل‌زده قطع شده بود، افزود: در کنار اینها لوله پلی‌اتیلن انتقال گاز به هفت پتروشیمی غرب کشور نیز تخریب و منفجر شد.

آقامیرزایی با مطلوب عنوان کردن اطلاع‌رسانی پیش از سیل در استان، گفت: خوشبختانه مجموع این اقدامات باعث شد تا کمترین میزان تلفات جانی را داشته باشیم و حادثه‌ای که می‌توانست حداقل هزار کشته داشته باشد به خوبی مدیریت شود.

مدیرکل مدیریت بحران لرستان با اشاره به اینکه شیوع بیماری‌های ناشی گرما از عمده موارد تهدید کننده در این مناطق است، ادامه داد: در این رابطه باید سریع‌تر مستندات لازم از میزان تلفات به خصوص در زیربخش دام و طیور جمع‌آوری شود.

وی تصریح کرد: اداره کل دامپزشکی و سازمان جهاد کشاورزی استان تمام سعی خود را برای هرچه سریع‌تر جمع‌آوری شدن این آمار به کار گیرند.

آقامیرزایی با بیان  اینکه در جریان سیل اخیر حدود 4 هزار واحد مسکونی و تجاری دچار مشکل شدند، ادامه داد: تنها 15 روز زمان صرف پاکسازی گل و لای معابر و منازل شد.

مدیرکل مدیریت بحران لرستان با اشاره به خسارت 1500 میلیارد تومانی سیل به بخش کشاورزی استان اضافه کرد: سازمان جهاد کشاورزی هزینه برقراری راه‌های دسترسی به مزارع، دامداری‌ها و مرغداری‌ها 2.5 میلیارد تومان برآورده کرده که تأمین می‌شود چراکه اگر این کار انجام نشود در ادامه هزینه هنگفتی را باید به خاطر از بین رفتن آنها بدهیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: