• چهارشنبه ۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 982-584-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان خبر داد:

صدور سازشی 46 درصد آراء در مراجع حل اختلاف

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: 46 درصد از آرای مراجع حل اختلاف کارگری و کارفرمایی لرستان در سال 97 به سازش منجر شد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، علی آشتاب با بیان این‎که حفظ و حمایت از واحدهای تولیدی موجود در استان از مهم‌ترین اولویت کاری است، افزود: برطرف کردن دعاوی بین کارگران و کارفرمایان به‌صورت سازشی یکی از مهم‌ترین سیاست‎های اتخاذ شده این وزارتخانه است.

وی در تشریح آمار عملکرد سال 97 این اداره کل در حوزه روابط کار اظهار کرد: در استان 46 درصد از پرونده‌های کارگری در سال 97 به‌صورت سازش حل‌وفصل شده‌اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان تصریح کرد: در سال 97 ،7214 مورد دادخواست به ادارات تابعه تعاون کار استان ارائه‌شده که از این میان 3342 مورد به صدور رأی سازشی انجامیده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تسهیل شرایط رسیدگی به دعاوی بین کارگران و کارفرمایان، افزود: به دنبال ایجاد وحدت رویه در رسیدگی به پرونده‌های بین کارگران و کارفرمایان هستیم و تمام تلاش اعضاء هیئت‌های تشخیص و حل اختلاف استان باید در مسیر صدور آرا، توافقی انجام شود و توافق بین کارگران و کارفرمایان در دعاوی و اختلافات کارگری و کارفرمایی حاصل شود.

آشتاب در ادامه افزود: ما اعتقاد داریم اختلافات ما بین کارگر و کارفرما باید در محیط کار و از طریق تفاهم و توافق حل‌وفصل شود و بهترین تصمیم توافق خواهد بود که درنهایت این کار موجب جلوگیری از سرگردانی مراجعان، کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌ها و تسریع در حل‌وفصل اختلافات خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: