• دوشنبه ۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 982-685-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان:

در جریان سیل اخیر دستمان از تجهیزات خالی بود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: در جریان سیل اخیر دستمان از تجهیزات خالی بود.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، احمد مرادپور در جلسه بررسی مشکلات سیل استان که با حضور اعضای شورای شهر تهران برگزار شد، اظهار کرد: لرستان استانی کوهستانی با شیب تند و پرآب است، این پرآبی خوب است اما به محض آنکه بارش‌ها زیاد می‌شود تبدیل به سیلاب می شود.

وی ادامه داد: هشت میلیارد مترمکعب تولید آب استان است که 4 میلیارد مترمکعب ورودی بوده و مصرف و برداشت ما از این آب ناچیز است.

مرادپور با بیان اینکه هر بار که بارش‌ها بیشتر می‌شود، جبران کردن خسارات ناشی از سیلاب بیشتر است، اضافه کرد: در سال 85 در استان سیل داشتیم و هنوز مشکلات ناشی از آن جبران نشده است و سال گذشته نیز در دو  مرحله سیل به وقوع پیوست و امسال نیز سیل در دو مرحله به فاصله چند روز اتفاق افتاد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان خاطرنشان کرد: با توجه به تجریبات گذشته، شناخت از استان و اطلاعات خوبی که هواشناسی به ما داد و با کمک  مدیریت استاندار تشخیص درست دادیم که سیلاب چه مناطقی را فرا می‌گیرد و از این بابت کمترین تلفات جانی داشتیم.

وی یادآور شد: در جریان سیلاب اخیر و وقتی که منازل را آب فراگرفته بود، دست خالی بودنمان را از تجهیزات دیدم و در کل شهر خرم ‌باد تنها سه یا چهار لودر بیشتر نداشتیم.

مرادپور با تشکر از زحمات شورای تهران گفت: محمود صادقی، نماینده لر تبار تهران در مجلس نیز روزانه پیگیر سیلاب در استان بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: