• دوشنبه ۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 982-585-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس شورای عالی استان‌ها مطرح کرد:

مشارکت های مردمی، چاه نفت پایان‌ناپذیر حل مشکلات کشور

رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: مشارکت‌های مردمی، چاه نفت پایان‌ناپذیری برای حل مشکلات کشور است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر مرتضی الویری در جلسه بررسی مشکلات سیل استان که با حضور اعضای شورای شهر تهران برگزار شد، اظهار کرد: ما از چاه نفت پایان‌ناپذیر مشارکت مردمی در کشور غافل بوده‌ایم در حالی‌که با کمک آن می‌توان بسیاری از مشکلات کشور را مرتفع کرد.

وی ادامه داد: از ظرفیت مشارکت مردمی در کشور ما به خوبی استفاده نمی‌شود و این مشارکت فقط برای زمان حادثه بوده و بعد وقوع حادثه تمام می‌شود.

الویری افزود: از طرفی مشارکت ‎ های مردمی نظام‌مند نیست و این نظام‌مند نبودن حتی ممکن است شرایط بحران را بدتر کند و نمونه آن حادثه هفت تیر بود.

الویری با بیان اینکه با بودجه قطره‌چکانی دولت مشکلات حل نمی‌شوند، اضافه کرد: اگر بتوان مشارکت‌های مردمی را در سه مرحله قبل، بعد و حین وقوع حادثه نظام‌مند کنیم، بسیاری از مشکلات حل می‌شود.

رئیس شورای عالی استان‌ها یادآور شد: با توجه به اصل 101 قانون اساسی که منع تبعیض، شکل‌گیری مشارکت‌های مردمی و برنامه‌ریزی‌های توسعه نظارات را به شورای عالی استان ها واگذار شده، از اعضای شورای عالی استان‌ها می خواهیم که به ما راهکار دهند که چگونه از ظرفیت مشارکت مردمی در بحران‌ها استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: با کمک مشارکت‌های مردمی بسیاری از تهدیدها تبدیل به فرصت می‌شوند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: