• دوشنبه ۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 982-286-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

علائم مسمومیت 5 تا 12 ساعت پس از مصرف ظاهر می‌شود

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان هشدار داد: از مصرف قارچ‌های خودرو خودداری کنید.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر دریک گفت: با توجه به اوضاع جوی و بارندگی‌های اخیر در فصل بهار، رویش قارچ خودرو به‌صورت طبیعی افزایش‌یافته و برخی افراد ممکن است از این قارچ‌ها به‌صورت خوراکی مصرف و یا برای تأمین معاش اقدام به چیدن و فروش قارچ کنند.

وی با تأکید بر اینکه تشخیص قارچ سمی از قارچ خوراکی بر اساس ظاهر برای اغلب افراد دشوار و بلکه ناممکن است، گفت: درواقع معیار تشخیص دقیقی بر اساس ظاهر وجود ندارد و متأسفانه بخشی از قارچ‌هایی که در طبیعت بوده و افراد استفاده می‌کنند سمی هستند و موجب مسمومیت می‌شوند.

این مسئول با بیان اینکه مسمومیت‌های ناشی از مصرف قارچ براثر مصرف قارچ‌های غیرخوراکی و خودرو است توصیه کرد از قارچ‌های خودرو و فله‌ای استفاده نشود و مردم از قارچ‌های دارای بسته‌بندی مشخص و دارای مجوز بهداشتی استفاده کنند.

دریک در خصوص علائم مسمومیت گوارشی ناشی از مصرف قارچ‌های سمی، گفت: اسهال، استفراغ، درد شکم از علائم این نوع مسمومیت است و این علائم معمولاً 5 تا 12 ساعت پس از مصرف ظاهر می‌شود که باید سریعاً به پزشک مراجعه کرذدد، زیرا که مصرف این‌گونه قارچ‌ها گاهی موجب مرگ افراد می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: