• چهارشنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 981-13184-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار لرستان:

جاده قدیم خرم‌آباد_ پلدختر هرگز حذف نمی‌شود

استاندار لرستان از برقراری سه محور دسترسی به پلدختر خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر سید موسی خادمی در مراسم بازگشایی آخرین قطعه مسیر موقت خرم‌آباد- پلدختر که توسط نیروی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام گرفت، با تشکر از این نهاد که در تمامی جوانب پاکسازی شهری و روستایی و ارتباطات جاده‌ای با تمام قوا حضور داشتند، اظهار کرد: یکی از محورهای اصلی که در سیل اخیر خسارت جدی به آن وارد شد جاده خرم‌آباد_ پل‌دختر بود که در بعضی از نقاط به‌طوری دچار مشکل شده بود که مجبور به واریانت و ایجاد تونل و تغییر مسیر هستیم.

 وی در ادامه افزود: اکنون در حال مذاکره با نیروهای سپاه و قرارگاه خاتم هستیم و امیدواریم همانطور که در بازگشایی اولیه، امداد و پاکسازی حضور داشتند در فاز دائمی نیز مشارکت کنند.

استاندار لرستان با بیان اینکه بازگشایی این مسیر ابتدا در دستور کار قرار گرفته بود، گفت: در صدها نقطه این مسیر دچار مشکل شده بود و اکیپ‌های مختلف در جاهای مختلف شروع به کار کردند.

وی ادامه داد: قسمت سخت و مشکل‌دار این جاده یعنی روستای چم حیدر باقی مانده بود که توسط سپاه و قرارگاه خاتم امروز بازگشایی شد و عملاً دسترسی به پلدختر را از خرم‌آباد به‌طور مستقیم برقرار کرد.

خادمی گفت: در حال حاضر سه محور دسترسی یعنی آزادراه خرم‌زال، جاده دهلیج و جاده قدیم خرم‌آباد_ پلدختر برقرار است اما متناسب با استاندارد نیستند و این بازگشایی بیشتر برای خدمات رسانی است.

استاندار با بیان اینکه موضوع ساخت این جاده به روش استاندارد با ایجاد تغییرات لازم حتما در دستور کار است، ادامه داد: مردم و روستاییان حاشیه جاده بدانند که این مسیر هرگز حذف نخواهد شد چراکه یک راه تاریخی و گردشگری است و با استانداردسازی و عبور از مسیرهای مطمئن حفظ خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: