• سه شنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 981-8086-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تهیه ۲۴ هزار جلد کتاب درسی برای دانش‌آموزان سیل‌زده لرستان

مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان با بیان این‌که در جریان سیل اخیر به ۵۲۰ آموزشگاه لرستان آسیب وارد شد، گفت: تهیه ۲۴ هزار جلد کتاب درسی، پیگیری برای ایجاد مراکز مشاوره تحصیلی و روانشناسی و تاب‌آوری، تلاش برای اسکان اضطراری فرهنگیان و خانواده‌های دانش‌آموزان و ... بخشی از فعالیت‌های آموزش‌وپرورش در مناطق سیل‌زده لرستان است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، رضا زینی‌وند مقدم در جمع خبرنگاران در تشریح تلاش‌ها و اقدامات آموزش‌وپرورش در مناطق سیل‌زده لرستان، بیان کرد: در جریان سیل ۸۷ مدرسه تخریب و به ۵۲۰ آموزشگاه لرستان آسیب وارد شده است.

وی افزود: با تدبیر مقام عالی وزارت، استان‌های البرز، همدان، قم، مرکزی، کرمانشاه، شهر تهران و شهرستان‌های تهران به‌عنوان استان‌های معین آموزش‌وپرورش لرستان انتخاب شده‌اند و علاوه بر این، اقدامات خوبی انجام گرفت.

زینی‌وند مقدم اختصاص ۱۰۰ کانکس، پنج هزار میز و نیمکت و تأمین اعتبار پنج میلیارد تومان نیز برای اصلاح سیستم گرمایشی و سرمایشی مدارس آسیب‌دیده از سیل را بخشی از این اقدامات برشمرد.

وی با اشاره به احصاء برآورد خسارت مدارس، ابنیه و اماکن آموزش‌وپرورش لرستان و همچنین خسارات وارده به منازل فرهنگیان، ادامه داد: با پیگیری‌های به‌عمل‌آمده و حضور مقام عالی وزارت در لرستان، جلسات خوبی با معاونین وزیر، مدیران ستادی وزارت، اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و کمیسیون فرهنگی مجلس و همچنین مقامات ارشد استانی به‌منظور پیگیری جبران خسارت وارده داشته‌ایم.

مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان در رابطه با اقدامات انجام گرفته برای دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده لرستان نیز گفت: تهیه ۲۴ هزار جلد کتاب درسی، پیگیری برای ایجاد مراکز مشاوره تحصیلی و روانشناسی و تاب‌آوری، اجرای برنامه‌های مفرح و شادی‌آفرین توسط کانون پرورش فکری لرستان، تلاش برای اسکان اضطراری فرهنگیان و خانواده‌های دانش‌آموزان، جمع‌آوری کمک‌های مردم سراسر کشور با همکاری سازمان‌های مردم‌نهاد و همچنین پیگیری برای برگزاری اردوهای علمی برای دانش‌آموزان پایه دوازدهم انجام گرفته است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: