• یکشنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-14914-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بدهی ٨٠٠ میلیاردی کارفرمایان لرستان به تامین اجتماعی

مدیرکل تامین اجتماعی لرستان گفت: تعامل با شرکای اجتماعی سازمان را در مسیر صحیح تصمیم‌گیری قرار می‌دهد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر جهانی در نشست کمیته بیمه و درمان تامین اجتماعی استان که با حضور فعالان کارگری و بازنشستگی برگزار شد، بیان کرد: تعامل با شرکای اجتماعی و تقویت سه‌جانبه گرایی سازمان را در فرایند سیاست‌گذاری بهینه در مسیر صحیح تصمیم‌گیری قرار می‌دهد

وی ادامه داد: تقویت و توسعه کمی و کیفی خدمات و رسیدن به اهداف مطلوب و موردنظر سازمان نیازمند تعامل همه‌جانبه با شرکای اجتماعی و تعمیق مناسبات با این قشر ارزشمند است.

مدیرکل تامین اجتماعی با تشریح جزئیات خدمات و سیاست‌های حوزه بیمه‌ای با اشاره به بدهی ٨٠٠ میلیارد تومانی کارفرمایان استان به تامین اجتماعی افزود: متأسفانه فرار بیمه‌ای در چند سال اخیر به‌عنوان یکی از چالش‌های مهم تامین اجتماعی منابع این سازمان را تحت شعاع خود قرار داده است.

وی تصریح کرد: این مهم در کنار شاخص رکورد اقتصادی برخی کارگاه‌ها، نقش مهمی در کاهش منابع سازمان داشته است.

جهانی افزود: از طرفی کاهش ضریب پشتیبانی یعنی نسبت بیمه‌شدگان به مستمری‌بگیران که در استان به مرز ٤ به ١ رسیده سازمان را با چالش‌های جدی مواجه کرده است.

دکتر امین بهاروند مدیر درمان استان نیز با اشاره به کمبودها، سختی‌ها و محدودیت‌های اعتباری گفت: خوشبختانه علیرغم وجود همه تنگناها سعی کردیم تا خدمات مطلوب و باکیفیتی را به جامعه هدف خود عرضه کنیم.

وی با تشریح جهش‌های صورت گرفته در حوزه درمان گفت: 9 ماهه سال ٩٧ نسبت به مدت مشابه در حوزه تامین نیروی متخصص ٥٠ درصد رشد داشته‌ایم که این امر موجب رضایتمندی نسبی بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: