• شنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9710-8386-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خبر داد:

پذیرش واحدهای فن‌آور در مرکز رشد کشاورزی لرستان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از پذیرش واحدهای فن‌آور در مرکز رشد کشاورزی استان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر عبدالرضا بازدار در مراسم افتتاح مرکز رشد تحقیقات کشاورزی استان با اشاره به اهداف مرکز رشد اظهار کرد: با ایجاد این مکان‌ها، حمایت از ایجاد و توسعه واحد فناوری تولیدی - خدماتی با هدف توسعه اقتصاد کشاورزی دانش بنیان مدنظر است.

وی ایجاد زمینه کارآفرینی و حمایت از نوآوری و خلاقیت افراد صاحب ایده را از اهداف مرکز رشد عنوان کرد و افزود: همچنین بستر لازم جهت تجاری کردن دستاوردهای تحقیقاتی فراهم می‌شود.

بازدار با اشاره به اینکه در این مراکز فضای لازم جهت رشد شرکت‌های نوپا ایجاد می‌شود، گفت: همچنین شرایط برای تولید و توسعه محصولات قابل عرضه به بازار فراهم می‌شود.

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان به شرایط پذیرش طرح‌ها در مراکز رشد اشاره کرد و افزود: داشتن ایده‌های تجاری دانش محور با مزیت‌های اقتصادی و اشتغالزایی، برخورداری از تیم کاری متخصص، تدوین و ارائه طرح تجاری کسب و کار(B.P ) از شرایط پذیرش در این مرکز است.

وی تأمین محل کار( اداری، آزمایشگاهی کارگاهی، گلخانه، زمین زراعی و ...)، ارائه خدمات آزمایشگاهی، کارگاهی، نمایشگاهی، اطلاع‌رسانی و ... را از خدمات قابل ارائه در مراکز رشد برشمرد و ادامه داد: همچنین خدمات مشاوره مدیریتی، حقوقی ، مالی، اعتباری، آموزشی، پروژه یابی و بازاریابی در این مراکز ارائه می‌شود.

بازدار بیان کرد: مرکز رشد واحدهای فناور کشاورزی از تمامی صاحبان ایده، دانشجویان، فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، اساتید، محققان و اعضای هیئت علمی، نخبگان، شرکت‌ها و هسته‌های فناور خصوصی مستقل و واحدهای تحقیق و توسعه (R&D)وابسته به صنایع یا دستگاه‌های اجرایی که دارای ایده‌ها و طرح‌های نوآورانه در زمینه کشاورزی، منابع طبیعی، گیاهان دارویی، صنایع غذایی، دام و طیور، شیلات، محیط زیست و صنایع وابسته به آن هستند، در سال‌جاری پذیرش به عمل می‌آورد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: