• شنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-14314-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران لرستان:

سند رسمی توسعه بهداشت حقوقی را به دنبال دارد

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران لرستان گفت: سند رسمی توسعه بهداشت حقوقی را به دنبال دارد.

مجتبی صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان اظهار کرد: سند رسمی انتضام بخشیدن به معاملات و تعاملات و تحکیم روابط حقوقی و صیانت از حقوق حقی آنان است.

وی ادامه داد: امروزه روابط اجتماعی و حقوقی افراد به دلایل مختلف از جمله تنوع و گسترش روابط اشخاص، تورم اقتصادی، رشد جمعیت و شهرنشینی، تعدد و تنوع جرائم و ترویج اسناد عادی از پیچیدگی و آشفتگی زیادی برخوردار است و این موارد موجب به چالش کشاندن دستگاه قضا و جامع شده‌اند.

صادقی تصریح کرد: راه برون‌رفت از این چالش ترویج سند رسمی و ارتقای جایگاه اسناد رسمی است، پس نیاز به ثبت روابط حقوقی و اجتماعی در نظام کنونی برای انتظام بخشیدن به امور در ابعاد مختلف جامعه فقط در سایه احیای سند رسمی است امری که اظهر من الشمس بوده و نیازی به دلیل و برهان ندارد.

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران لرستان با بیان اینکه سند رسمی توسعه بهداشت حقوقی را به دنبال دارد، افزود: می‌طلبد هرچه بیشتر از ظرفیت جوامع حقوقی و دفاتر اسناد رسمی به‌ویژه در مواردی که با نظم حقوقی مرتبط است، بهره گرفت.

وی یادآور شد: به نظر می‌رسد سیاست کلی قانون پنجم توسعه و قانون ارتقای نظام سلامت در بحث ثبت آنی به منظور ارتقای امنیت و سرعت و تضمین حقوق شهروندی بوده که دفاتر  در زمینه ثبت آنی گام نوینی را برداشته و ابزار نظارتی قوه قضاییه را فراهم و حقوق شهروندی را تثبیت کرده‌اند.

صادقی تاکید کرد: ما معتقدیم هر اندازه تنظیم سند بدون تشریفات و آسان‌تر انجام بگیرد مردم بیشتر به سمت دفاتر هدایت می‌شوند و امور و اعمال حقوقی خود را به‌طور رسمی تنظیم می‌کنند و از حمایت قانون برخوردار بوده و حقوق و منافع آنان تثبیت و به سامان و امنیت خاصی خواهند رسید.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: