• شنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9710-8086-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ضعیف‎ترین قشر جامعه در مدارس شبانه‎روزی تحصیل می‎کنند

استاندار لرستان از تامین اعتبار پژوهش‎سراها در سال آینده خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر سیدموسی خادمی در جلسه شورای آموزش‌وپرورش استان با بیان اینکه این شورا یکی از مهم‎ترین ستادها و شوراها محسوب می‎شود، اضافه کرد: در این رابطه جلسات آن به صورت منظم برگزار می‎شود چراکه وظایف مهمی در سیاست‎گذاری و برنامه‎ریزی برای آموزش‌وپرورش استان دارد.

وی تعلیم و تربیت را از مهم‌ترین مسائل استان عنوان کرد و افزود: قاعدتاً در این شورا سعی می‎شود بحث‎های سیاست‎گذاری و برنامه‎ریزی به نحو احسن انجام شود.

خادمی بیان کرد: عمدتا به دلیل مشکلات زیرساختی که وجود دارد بخش عمده‎ای از وقت شورا صرف مسائلی در مورد موضوعات زیرساخت‎های فیزیکی و نیازهای تجهیزاتی مدارس می‎شود.

استاندار لرستان تصریح کرد: امروز مشکلات دستگاه‎های خدمات‎رسان با مدارس غیرانتفاعی در رابطه با صدور مجوز و هزینه آب‎بها مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد که هزینه آب‎بهای این مدرسه‎ها که مورد تاکید اداره کل آموزش‌وپرورش هستند به نرخ آموزشی حساب شوند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در رابطه با مدارس شبانه‎روزی، قرار است با کمک خیرین، دستگاه‎های دولتی و اعتبارات استانی مقداری کمک مالی برای تجهیز آن‌ها اختصاص داده می‎شود.

خادمی تجهیز کتابخانه‎ها، رفاه بیشتر و موضوعات بهداشتی دانش‎آموزان را از جمله مواردی برشمرد که باید مورد توجه قرار گیرند و از دانشگاه علوم پزشکی خواست که به این مدارس به صورت مستمر سرکشی کند و در ادامه گفت: ضعیف‎ترین قشر جامعه در این مدارس تحصیل می‎کنند و باید مورد توجه ویژه قرار گیرند.

استاندار لرستان از تامین اعتبار پژوهش‎سراها در سال آینده خبر داد و افزود: این اماکن نیز باید بیشتر مورد توجه قرار گیرند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: