• شنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-14014-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

99.8 درصد جمعیت شهری لرستان تحت پوشش آب سالم هستند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان گفت: 99.8 درصد جمعیت شهری استان تحت پوشش آب سالم و بهداشتی شهری هستند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، مهندس حمیدرضا کرموند بیان کرد: شرکت آب و فاضلاب لرستان در سال 1371 تأسیس و به‌عنوان شرکتی خدماتی زیرمجموعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و وزارت نیرو مشغول به انجام خدمت‌رسانی به مردم شهرهای استان لرستان معرفی شد.

وی ادامه داد: این شرکت از بدو تأسیس تابه‌حال اقدامات مهمی در راستای وظایف محوله که همان تأمین و توزیع آب شرب سالم و بهداشتی و دفع مناسب فاضلاب مشترکین شهرها بوده را انجام داده که به نسبت سال‌های پیش از انقلاب این اقدامات قابل‌ملاحظه و چشم‌گیر بوده است.

کرموند اظهار کرد: جمعیت شهری تحت پوشش این شرکت در حال حاضر یک‌میلیون و 203 هزار نفر و شامل 25 شهر است.

وی افزود: این شرکت در حال حاضر حدود 403 هزار فقره انشعاب آب را واگذار کرده درحالی‌که در ابتدای انقلاب این تعداد حدود 57 هزار فقره بوده است.

این مسئول عنوان کرد: در حوزه واگذاری انشعابات فاضلاب در ابتدای انقلاب 20 هزار و 400 فقره بوده که هم‌اکنون به 263 هزار فقره افزایش‌یافته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان گفت: در حوزه جمعیت تحت پوشش آب شهری در ابتدای انقلاب 53 و هم‌اکنون 99.8 درصد تحت پوشش آب سالم و بهداشتی شهری هستند.

وی یادآور شد: این شرکت در حوزه احداث تصفیه‌خانه‌های آب و فاضلاب بعد از انقلاب اسلامی اقدامات مهمی را انجام داده به‌نحوی‌که در ابتدای انقلاب هیچ‌کدام از شهرهای استان دارای تصفیه‌خانه آب یا فاضلاب نبوده درحالی‌که هم‌اکنون 2 باب تصفیه‌خانه آب و 4 تصفیه‌خانه فاضلاب به بهره‌برداری رسیده است.

کرموند خاطرنشان کرد: 5 تصفیه‌خانه فاضلاب دیگر نیز در دست اقدام است که با افتتاح این تصفیه‌خانه‌ها تمامی شهرهای استان دارای تصفیه‌خانه فاضلاب می‌شوند.

وی اضافه کرد: همچنین در حوزه اجرای شبکه آب در شهرهای استان حدود 2500 کیلومتر خط انتقال و حدود 70 مورد مخزن با حجم ذخیره 280 هزار مترمکعب در شهرهای استان احداث شده است.

این مسئول با بیان اینکه همچنین در همین دوران 1150 کیلومتر شبکه فاضلاب نیز اجرا شده است، گفت: در طول دوران شکوهمند انقلاب اسلامی پروژه‌های بزرگی در حوزه آب‌رسانی به شهرهایی مانند پل‌دختر، چغابل، کوهدشت، معمولان، دورود، قسمت‌هایی از شهر خرم‌آباد و انتقال آب از منطقه کاکارضا به شهر خرم‌آباد و ... انجام‌گرفته است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: