• جمعه ۲۱ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9710-6287-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اساس تمدن اسلامی بر پایه قرآن است

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: امروز وظیفه ما تربیت قرآنی نسل جوان است و باید تعلیم و تربیت بر پایه قرآن باشد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، آیت‌الله سیداحمد میرعمادی در محفل انس با قرآن گرامی‌داشت زنده‌یاد کرمی که در مسجد صاحب‌الزمان(عج) خرم‌آباد برگزار شد، اظهار کرد: آیات قرآن نور است که انسان را از ظلمات نجات می‌دهد.

وی با ذکر این مطلب که امروز قرآن به‌عنوان دستورالعمل زندگی، منبع هدایت و منشور ارتباط مخلوق با خالق در اختیار ماست، ادامه داد: مهم‌ترین سؤال این است که وظیفه ما در برابر قرآن چیست.

آیت‌الله میرعمادی تلاوت قرآن را مایه تقویت ایمان برشمرد و با بیان اینکه اساس تمدن اسلامی برپایه قرآن است، اضافه کرد: هدف از آفرینش رسیدن به کمال است حال باید راه رسیدن به کمال را پیدا کرد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه خداوند برای تحقق هدف آفرینش پیامبرانی را مبعوث کرد، ادامه داد: پیامبر اسلام(ص) با قرآن جامعه ایده‌آل اسلامی را شکل داد کمااینکه تمدن اسلامی با قرآن شکل می‌گیرد.

امام جمعه خرم‌آباد قرآن را آخرین کتاب هدایت و کامل‌ترین دستور رسیدن به کمال دانست و افزود: آیات الهی به‌عنوان گوهرهای آزادی بخش و خزائن الهی در اختیار انسان قرار گرفته است، آیات قرآن بیانگر هدایت انسان‌هاست این در حالی‌است که انسان در مسیر هدایت نیازمند ذکر است.

وی دفاع از قرآن را از وظایف برشمرد و با ذکر این مطلب که پیامبر در مدت رسالت قرآن را تبیین و تفسیر و محکمات را روشن کرد، ادامه داد: اولین وظیفه در رابطه با قرآن فهم و یادگیری آن است و باید با قرآن مانوس شد و یاد گرفت.

میرعمادی تلاوت، تفکر و عمل به قرآن را از دیگر وظایف برشمرد و گفت: برترین عبادات قرائت قرآن است چراکه تلاوت قرآن تاثیر فراوانی بر روح و جسم دارد و تلاوت قرآن بینش انسان را الهی می‌کند‌.

این مفسر قرآن کریم با اشاره به اینکه عمل به قرآن مایه تقرب به سوی خدا و نظر به آیات قرآن عبادت است، قرآن را مایه برکت دانست و گفت: امروز وظیفه ما تربیت قرآنی نسل جوان است و باید تعلیم و تربیت بر پایه قرآن باشد.

وی با تاکید بر همنشینی و انس با قرآن، افزود: هر کدام از آیات این کتاب الهی دارای محتوای غنی بوده چون خداوند عالم مطلق است.

میرعمادی با ذکر این مطلب که قرآن حافظ انسان از هوای نفس است، اضافه کرد: خداوند انسان را از هجمه‌ها حفظ می‌کند و اگر درد اجتماعی سیاسی و اقتصادی داریم راه درمان آن قرآن است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: