• یکشنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9710-3786-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

یک متخصص روانشناسی تربیتی:

فرسودگی تحصیلی در دانشگاه‌ها افزایش یافته است

یک متخصص روانشناسی تربیتی گفت: فرسودگی تحصیلی در دانشگاه‌ها افزایش یافته است.

دکتر حسنعلی ویسکرمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: در جامعه ما دانشجویان از دو منظر شایان توجه و اهمیت بیشتری هستند، اول آنکه در گستره عمر خود، پرتوان‌ترین و آماده‌ترین دوران را سپری می‌کنند و دوم آنکه این جوانان به لحاظ توانمندی ذهنی و استعدادهای تحصیلی، دانشجویان گروهی برگزیده هستند.

وی ادامه داد: از همین رو انتظار می‌رود دانشجویان الگوهای موفقیت در جوامع باشند، اما در برخی موراد آنها در موقعیت‌های تحصیلی با چالش‌هایی مواجه می‌شوند. چالش‌هایی که اگر منفی قلمداد شوند، توانمندی‌های دانشجویان را کاهش می‌دهند که به نام فرسودگی تحصیلی رخ می‌دهد.

ویسکرمی یادآور شد: متأسفانه بحث فرسودگی در دانشگاه‌ها طی سال‌های گذشته افزایش یافته است و پیامدهای منفی بسیاری چون افت تحصیلی و... را به دنبال داشته است.

این مدرس دانشگاه لرستان گفت: از آنجا که آموزش و یادگیری به گونه‌ای است که دانشجویان علاوه بر استرس آموزش، تحت تاثیر استرس‌های دیگری ازجمله استرس حضور در محیط کار قرار دارند، فرسودگی در آنان اتفاق می‌افتد.

وی یادآور شد: فرسودگی به موقعیت‌ها و بافت‌های آموزش گسترش پیدا کرده است و از آن با عنوان فرسودگی تحصیلی نام برده می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: