• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 979-3385-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تلاش روزافزون در حوزه‌های زیستی و سایبری

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان بر تلاش روزافزون در حوزه‌های زیستی و سایبری تاکید کرد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، حبیب‌الله خجسته‌پوردرهمایش رابطین پدافند غیرعامل استان گفت: در طول تاریخ کشورهای استعمارگر با برنامه‌های متفاوتی به دنبال حاکم شدن و غارت کردن منابع سایر کشورها بوده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: طی یک قرن گذشته سیاست نظام سلطه تغیر پیدا کرده و به جای استعمار مستقیم از شیوه‌های غیرمستقیم بهره می‌گیرد.

خجسته‌پور افزود: دشمنان امروز تاکتیک خود را از جنگ سخت به جنگ نرم تغیر داده و حوزه جنگ سایبری و زیستی را نیز اولویت خود قرار داده‌اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با بیان اینکه برای آسیب ندیدن از این حملات باید با راه‌های مختلف دفاعی آشنا شویم، اضافه کرد: هدف از پدافند غیرعامل مقابله با بحران نبوده بلکه باید در شرایط بحرانی بتوانیم جایگزینی‌هایی برای ارائه خدمات به مردم پیدا کنیم  که اگر مشکلاتی پیش آمد سیستم خدمات‌رسانی با معضلی جدی روبرو نشود.

وی تصریح کرد: تمامی حوزه‌های پدافند از اهمیت بالایی برخوردار بوده ولی با توجه به نوع آسیب‌ها باید در حوزه‌های زیستی و سایبری تلاش روز‌افزونی انجام دهیم و آگاهی خود را نسبت به این فناوری‎ها افزایش داده تا راهکارهای مقابله با تهدیدها را فراهم آوریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: