• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-8614-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون سازمان پدافند غیرعامل کشور خبر داد:

فعالیت جاسوسی بالغ بر 90 درصد بدافزارها

معاون سازمان پدافند غیرعامل کشور از فعالیت جاسوسی بالغ بر 90 درصد بدافزارها در کشورمان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، غلامعلی حیدری در همایش رابطین پدافند غیرعامل لرستان گفت: طرح جامع پدافند استان‌ها سندی راهبردی است با چشم‌انداز بلندمدت که پس از شناخت همه جانبه وضعیت موجود استان و همچنین سطوح تهدیدات و آسیب‌پذیری‌های متصور بر آنها، راهبردها، سیاست‎ها و برنامه‎های کلان توسعه‎ای استان را منطبق با اصول پدافند غیرعامل تبیین و در قالب نقشه راه ارایه می‌کند.

وی با بیان اینکه استان‌ها باید طرح جامع پدافندی تهیه کرده وعلاوه بر آن تهدیدها و آسیب‌پذیری‌های خود را در تمامی حوزه‌ها بررسی کنند، اضافه کرد: فقدان مطالعات پایه پدافند غیرعامل در سطح استان‌ها، ارایه الگویی جهت توسعه دفاع محور کشور، کمک به تهیه طرح جامع پدافند غیرعامل در کل کشور به صورت موزاییکی و شناسایی دارایی‌ها، تهدیدات و آسیب پذیری‌های هر استان در همه حوزه‌ها از ضرورت تهیه طرح جامعه پدافند غیرعامل است.

حیدری خاطرنشان کرد: اهداف و سیاست‌های کلی سند جامع پدافند غیرعامل استان، بررسی وضعیت از دیدگاه آمایش سرزمین و دفاعی کشور، ماهیت شناسایی دارایی، سناریوی تهدید، تهدیدات، آسیب‌پذیری، ارزیابی ریسک، تجزیه و تحلیل، راه حل و گام‌ها از محتوای این سند هستند.

معاون سازمان پدافند غیرعامل کشور در ادامه گفت: سرمایه‌های انسانی برای حفظ جان انسان‌ها و کاهش تلفات، سرمایه سایبری برای حفظ زیرساخت و تداوم کارکرد و سرمایه زیرساختی، فیزیکی برای کاهش آسیب‌پذیری و پایدارسازی در برابر تهدیدات از اهداف کلی در دفاع غیرعامل است.

وی با یادآوری اینکه بیشتر تاسیسات کشور با یکدیگر مرتبط بوده، تصریح کرد: مثلاً حوزه برق با ده‌ها صنعت مرتبط است و در صورت آسیب دیدن این بخش بسیاری از اماکن حیاتی کشور با مشکل روبرو خواهند شد. 60 درصد از خوراک نیروهای برق کشور از طریق گاز تامین می‎شود و در صورت قطعی آن بخشی عظیم از تولید برق کشور با مشکل روبرو می‌شود و دستگاه‌های اجرایی باید در راستای حرکت پدافندی غیرعامل، بخشی از برق مورد نیاز خود را از انرژی خورشید تهیه کنند.

حیدری با تاکید بر اینکه باید حوزه سایبری را مدیریت کنیم و به تهدیدهای فضای سایبری نگاهی خوشبینانه نداشته باشیم، اضافه کرد: بیشتر دستگاه‌ها در مقابله با تهدیدهای سایبری از بدافزارها استفاده می‌کنند و این در حالیست که بیش از 90 درصد بدافزارها فعالیت‌های جاسوسی انجام می‌دهند و برای مقابله با این عامل باید بتوانیم از بدافزارهای بومی استفاده کنیم.

معاون پدافند غیرعامل کشور در پایان تاکید کرد: باید تهدیدهای دشمن را بشناسیم و راه‌های مقابله را پیدا کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: