• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 979-4290-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اجرای۴۳۰ هکتار عملیات جنگل‌کاری اقتصادی در شهرستان سلسله


مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان  از اجرای۴۳۰ هکتار عملیات جنگل‌کاری اقتصادی در شهرستان سلسله خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، شیرزاد نجفی در جمع خبرنگاران از اجرایی شدن عملیات آبخیزداری همچون بند سنگی ملاتی به حجم ۲۴۵۰ متر مکعب و بند گابیونی به حجم ۶۰۰ متر مکعب در حوزه سیف آباد شهرستان الشتر خبر داد.

وی با اشاره به اینکه ساخت و تکمیل پروژه‌های آبخیزداری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در کل استان در دستور کار قرار دارد، خاطرنشان کرد: عملیات مکانیکی و بیولوژیکی حوزه سیف‌آباد شهرستان الشتر، با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و پانصد و پنجاه میلیون تومان در حال ساخت است.

نجفی به پیشرفت فیزیکی بالای ۹۰ درصدی این طرح‌ها اشاره کرد و گفت: حجم این بندها در مجموع ۳۰۵۰ متر مکعب بوده که از اوایل مهرماه سالجاری شروع شده است.

وی تصریح کرد: در این پروژه اهدافی همچون جلوگیری از سیلاب، فرسایش خاک، اخذ رسوب، آبدهی چشمه‌ها و قنوات زیردست، جمع‌آوری آب‌های فصلی، تغذیه سفره‌های آب‌های زیرزمینی و... دنبال می‌شود.

این مسئول گریزی به دیگر عملیات بیولوژیک، اعم از چاله‌کنی و کپه‌کاری در این حوزه زد و خاطرنشان کرد: عملیات کپه‌کاری مراتع با ۱۵۰ هکتار، عملیات جنگل‌کاری اقتصادی با ۴۳۰ هکتار، قرق با ۴۰۰ هکتار و نهال‌کاری با ۷ هکتار در حال اجراست.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در پایان با بیان اینکه، پیشرفت فیزیکی عملیات کپه‌کاری صددرصد بوده است تصریح کرد: در آینده نزدیک شاهد بهره‌برداری از این طرح‌ها خواهیم بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: