• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 979-3490-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون وزیر راه:
5 هزار میلیارد به بازآفرینی شهری در کشور اختصاص یافت

معاون عمرانی و بهسازی شهری وزارت راه و شهرسازی گفت: 5 هزار میلیارد به بازآفرینی شهری در کشور اختصاص یافت.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، حسن احمدی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با هدف نوسازی و احیای بافت ‎ های فرسوده و ناکارآمد شهری در کشور اعتبار 5 هزار میلیارد تومانی در نظر گرفته شده است .

وی تصریح کرد: از این میزان اعتبار 1500 میلیارد تومان به حوزه خدمات امور زیربنایی و روبنایی و 2 هزار و 500 میلیارد تومانی تسهیلات بانکی برای نوسازی و بهسازی بافت ‎ های ناکارآمد شهری از محل صندوق توسعه ملی اختصاص یافته است .

معاون عمرانی و بهسازی شهری وزارت راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: در برش استانی 2300 واحد مسکونی فرسوده در لرستان بازسازی می‎شود که 26 میلیارد تومان در قالب تسهیلات به منظور بازسازی و نوسازی واحدهای فرسوده و ناکارآمد و 24 میلیارد تومان دیگر برای خدمات روبنایی، زیر بنایی و توان ‎ افزایی در لرستان اختصاص یافته است .

وی ادامه داد: از این اعتبارات و در برش شهرستانی سهم بروجرد نیز متناسب با چند فاکتور وسعت، جمعیت و بافت ‎ های فرسوده مصوب و هدف اختصاص می ‎ یابد .

احمدی اضافه کرد: هفت محله در بروجرد برای بازآفرینی بافت شهری در نظر گرفته شده که نوسازی بافت ‎ های فرسوده شهری می ‎ تواند اهرم محرک خوبی برای احیای این بافت ‎ ها شود.

وی با بیان اینکه شهرداری ‎ ها در حوزه بازآفرینی شهری در کشور نقش پررنگی می ‎ توانند داشته باشند، بیان کرد: زیرساخت ‎ های فرهنگی و ورزشی در برخی از محله‎ها از جمله در محله دره غریب آغاز شده است.

معاون وزیر راه ادامه داد: برای بازار قدیمی بروجرد، سرای حافظیه و قیصریه نیز برنامه خاصی در نظر گرفته شده که در مرحله اول باید طرح مطالعات جامع آن انجام شود .

احمدی گفت: طرح ایجاد پیاده ‎ راه در یکی از خیابان ‎ های مجاور بازار نهایی شده که انجام400 متر کف‌سازی در حد فاصل مساجد امام تا جامع اجرایی می ‎ شود .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: