• دوشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-2687-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

وجود ۸۸ هزار مسجد و بقعه متبرکه در کشور

معاون بقاع و اماکن متبرکه سازمان اوقاف و امور خیریه کشور از وجود ۸۰ هزار مسجد و هشت هزار بقعه متبرکه در کشور خبر داد و گفت: اماکن متبرکه بیوت الهی و جایگاه معرفت‌افزایی هستند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، حجت‌الاسلام محمد نوروزپور در کارگاه آموزشی هیات‌امنا، خُدام و عوامل اجرایی امامزادگان و بقاع متبرکه لرستان در حسینیه حبیب ابن مظاهر خرم ‎ آباد، اظهار کرد: سیاست اوقاف کشور این است که بقاع متبرکه مردمی باشند و توسط مردم اداره شوند.

وی به فعالیت ۲۰ هزار هیئت‌ امنا در کشور اشاره کرد و افزود: ۸۰ هزار مسجد و هشت هزار بقعه متبرکه در کشور وجود دارد که در سامانه اوقاف و امور خیریه ثبت هستند.

نوروزپور با ذکر این مطلب که رهبری معظم انقلاب فرمودند که امامزادگان فضا را تلطیف می‌کنند و به دل‌ها آرامش می‌دهند، تصریح کرد: تاکید مقام معظم رهبری بر این است که هرچه می‌توانید به این‌ها برسید.

مدیرکل بقاع و اماکن متبرکه سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به این‌که در اسلام برای بقاع متبرکه اهمیت قائل هستیم و بقاع متبرکه بیوت الهی و مکانی برای معرفت‌افزایی هستند، تصریح کرد: خداوند متعال در سوره نور می‌فرماید در آن‌ها نام و یاد پروردگار در دل زائران زنده می‌شود.

وی به جایگاه زیارت در دین اسلام اشاره کرد و با ذکر این مطلب که چرا وهابیت علیه زیارت کار می‌کنند، تصریح کرد: زیارت در اسلام جایگاه دارد و پیامبر اکرم(ص) مقید به زیارت قبور شهدا بود؛ چراکه ایشان به زیارت قبور شهدای احد می‌رفتند.

حجت‌الاسلام نوروزپور با اشاره به این‌که در بیانی از پیامبر اکرم(ص) آمده است که هر کس من را زیارت کند یا یکی‌از فرزندان مرا زیارت کند چه زنده باشیم و چه از دنیا برویم فردای قیامت او را زیارت می‌کنم و او را از خود قیامت نجات می‌دهم، اضافه کرد: وهابیت ریشه‌ای در اسلام ندارد و این فرقه به شفاعت اعتقاد ندارد این در حالی‌است که شفاعت در قرآن بیان شده است.

مدیرکل بقاع و اماکن متبرکه سازمان اوقاف و امور خیریه با ذکر این مطلب که امامزاده به کسی گفته می‌شود که نسبت نزدیک با امام داشته باشد، گفت: امامزادگان محل نزول ملائکه هستند؛ لذا باید نسبت به امنیت، بهداشت و بیمه زائران توجه داشته باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: