• دوشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-2686-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون دانشگاه علمی کاربردی کشور:

دولت و مجلس برای توسعه آموزش مهارتی سرمایه‌گذاری کنند

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی کشور گفت: دولت و مجلس برای توسعه  آموزش مهارتی سرمایه‌گذاری کنند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر پیش ‎ بین در چهارمین جشن فارغ ‎ التحصیلی دانش ‎ آموختگان دانشگاه علمی کاربردی لرستان اشاره به آمار بالای بیکاری در کشور اظهار کرد:  بعد از آمریکا و روسیه سومین کشوری هستیم که در تولید مدرک دانشگاهی پیشرو هستیم و طی سالیان اخیر دانشگاه ‎ ها مدارک زیادی را بدون مهارت‌آموزی به دانشجویان اعطا کرده ‎ اند.

وی با اشاره به وضعیت مدرک‌گرایی در کشور ادامه داد: آمارها نشان می‌دهد که در مقطع phd بیش از 1000 نفر در کشور بیکار هستند و به همین خاطر باید توجه داشته باشیم که در کنار اعطای مدرک به دانشجویان، آموزش ‎ های مهارتی و موردنیاز بازار کار را نیز به آن‌ها تعلیم داده شود.

پیش ‎ بین افزود: خوشبختانه دانشگاه علمی کاربردی از همان ابتدا در وادی آموزش مهارت کارآمد حرکت کرده است هرچند که تا وضعیت ایده‌آل فاصله زیادی داریم.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی کشور با تأکید بر اینکه در سال‌های اخیر بحث کیفیت گرایی و مأموریت گرایی مراکز علمی کاربردی را در دستور کار قرار داده ‎ ایم، یادآور شد: در این راستا مدرسان دانشگاه پالایش شدند و امیدواریم با مشارکت مدرسان و دانشجویان بتوانیم دانشگاهی پاسخگو و مهارتی داشته باشیم.

وی بیان کرد: به دنبال اخذ مجوز گسترش برای مراکز علمی کاربردی سراسر کشور هستیم.

این مسئول با بیان اینکه فارغ‌التحصیلی و دانش‌آموختگی آغاز راهی دیگر است، گفت: در قسم‌نامه‌ای که فارغ‌التحصیلان قرائت می ‎ کنند، تعهد می ‎ دهند که کارهای بزرگ برای کشور انجام خواهند داد و در مسیری حرکت می‌کنند که اخلاق را سرلوحه کار خود قرار می ‎ دهند و اهمیت این سوگندنامه برای این است که یادآوری کند اگر ما علم داشته باشیم و از آن خلق ثروت کنیم اما اخلاق‌مداری را بجا نیاوریم، کاری بیهوده را انجام داده ‎ ایم.

پیش ‎ بین خطاب به دولت و مجلس اظهار کرد: نیاز است که اقتصاد آموزشی را در نظام آموزشی مدنظر قرار دهیم؛ اینکه هزینه تحصیل از صفر تا صد تحصیل رایگان باشد اما مهارتی به دانشجویان آموزش داده نشود، شیوه ‎ ای اشتباه است.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی یادآور شد: دولت و مجلس در قبال آموزش مهارتی حداقل وظیفه ‎ ای که دارد این است که برای توسعه مهارت ‎ ها سرمایه‌گذاری کند تا با ایجاد اشتغال در این راه بسیاری از مشکلات کشور مرتفع شوند.

وی با اشاره به حمایت دانشگاه از دانشجویان کارآفرین و دارای ایده اظهار کرد: به دانش‌آموختگانی که بتوانند درزمینه ٔ تخصص مهارت خود شرکت ‎ های دانش‌بنیان ایجاد کنند، از طرف دانشگاه و معاونت رئیس‌جمهور تسهیلات 100 میلیون تومانی کم‌بهره اعطا می ‎ شود.

پیش ‎ بین افزود: در سال جاری در راستای رفع نیازهای بازار کار کشور 9 مرکز آموزشی علمی کاربردی به مراکز علمی کاربردی کشور اضافه شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: