• یکشنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-2386-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی کشور:

صدور مجوز جذب دانشجو در مراکز منوط به ایجاد فضای کار است

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی کشور گفت:صدور مجوز جذب دانشجو در مراکز علمی کاربردی منوط به ایجاد فضای کار است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر پیش‌بین در جمع دبیران شورای تعامل مراکز علمی کاربردی استان اظهار کرد: خوشبختانه این استان ظرفیت‌های خوبی دارد که باید از آنها بهره برد و از این پتانسیل‌ها در جهت ایجاد اشتغال استفاده کرد.

وی ادامه داد: دبیران شورای تعامل باید سخنگوی دانشجویان باشند و دغدغه‌های آنان را پیگیری کنند که خوشبختانه در مراکز علمی کاربردی لرستان شاهد این قضیه هستیم.

پیش‌بین تصریح کرد: ما می‌خواهیم دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی مطالبه‌گر باشند و اگر خلاف این قضیه اتفاق بیفتد، نشانه ضعف مسئولین دانشگاه است.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی کشور با بیان اینکه برای اولین بار در دوره گذشته اساتید این دانشگاه از طریق فراخوان جذب شدند، افزود: ۴۸ هزار نفر در آن فراخوان شرکت کردند و ۸ هزار نفر از آنان در پروسه جذب گزینش شده و مجوز تدریس دریافت کردند.

وی افزود: سوابق و مدارک شرکت کنندگان در فراخوان جذب مدرسی که در سالجاری اخیرا اعلام شد در حال بررسی است تا افراد داری صلاحیت بتوانند در این دانشگاه تدریس کنند.

پیش‌بین در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برای اولین بار ۵۱ مرکز آموزش علمی کاربردی کشور در شورای گسترش، مجوز گسترش گرفتند که پیگیری برای صدور این مجوز برای دیگر مراکز در حال انجام است.

این مسئول با تاکید بر لزوم تاسیس مراکز دانشگاه علمی کاربردی در جوار صنعت خاطرنشان کرد: این مراکز باید در کنار کارخانه و صنایع ایجاد شوند و در راستای جامه عمل پوشاندن به این قضیه، مهر ماه سال تحصیلی آینده تنها به مراکزی که بتوانند محیط و فضای کار در جوار صنعت ایجاد کنند، مجوز جذب دانشجو داده می‌شود.

 وی با اشاره به اینکه رشته‌های دانشگاه علمی کاربردی براساس نیاز بازار تاسیس می‌شوند، اظهار کرد: علمی کاربردی تنها دانشگاهی است که شورای برنامه‌های درسی آن در داخل دانشگاه برگزار شده و به راحتی می‌توان درس‌ها را جابجا و سر فصل‌های جدیدی را تعریف کرد.

پیش‌بین افزود: برای اولین بار در سراسر کشور در تمام استان ها جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی در حال برگزاری است و هدف از این کار این است که هویت دانشجویان در این دانشگاه شکل بگیرد تا در آینده تصمیم گیرندگان خوبی برای جامعه و مراکز علمی کاربردی باشند.

 لازم به ذکر است که در این جلسه نمایندگان دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی لرستان به بیان مطالبات خود پرداختند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: