• دوشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-3784-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار لرستان: منابع مالی پاسخ‌گوی پروژه‌های عمرانی نیست/

بانک‌های خصوصی سرمایه را از استان خارج می‌کنند

استاندار لرستان گفت: شورای استان به جای پرسش‌گری پاسخگو و پیگیر مشکلات مردم باشد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر سید موسی خادمی در جلسه شورای اسلامی استان با بیان اینکه سیستم انتقال مشکل وظیفه اعضای این شورا نیست، اظهار کرد: اینکه فکر کنید که باید صرفاً مشکل را به جایی انتقال دهید راه درستی نیست.

وی افزود: انتقال مشکلات از طرف مردم بیان می‌شود اما این شورا باید به جای پرسش‌گری، پاسخگو و پیگیر مشکلات و رفع آنها باشد.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه منابع مالی پاسخ‌گوی پروژه‌های عمرانی استان نیست، بیان کرد: یکی از راه‌های خروجِ این مشکلات حمایت از بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران است.

وی در ادامه افزود: بررسی کنید که تاکنون چه مقدار توانسته‌اید در این مسیر گام بردارید و چگونه باید فضایی ایجاد کنید تا بتوان سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی را در واگذاری این پروژه‌ها جذب کرد.

خادمی تاکید کرد: در این شرایط اقتصادی باید به جای اینکه توقعات مردم را بالا ببریم به دنبال راه حل و رفع مشکلات آنها باشیم نه اینکه صرفا در جهت منافع و تبلیغات خود عمل کنید.

مقام ارشد استان گفت: از نمایندگان شورای استان انتظار می‌رود به عنوان یک نهاد مدنی به جای پرسش‌گری، در حوزه کاری خود از جمله نظارت بر عملکرد شهرداران، نظارت بر شوراها، نظارت بر اجرای مصوبات شورای عالی در شهرستان‌ها و... در مقام پاسخگویی برآیند تا وعده‌هایی که به مردم داده عمل شود.

وی در پاسخ به برخی از اعضای شورای استان در حوزه بانک‌ها، گفت: مصارف بانک‌های دولتی نسبت به منابع ۱۳۰ درصد است در صورتی‌که طبق قوانین بانکی باید مصرف ۷۰ درصد باشد.

وی افزود: آنچه ما معترض هستیم بانک‌های خصوصی هستند که تابع قوانین بانک‌های دولتی نیستند و سرمایه را از استان خارج می‌کنند.

خادمی با بیان اینکه سازمان همیاری شهرداری‌ها منابعی تعریف شده در قانون بودجه دارند، اظهار کرد: شورای اسلامی استان و شهرستان‌ها باید نگاه کنند که تاکنون چه‌مقدار توانسته‌اند از این منابع استفاده کنند و یا چند طرح تا کنون ارائه داده‌اند. 

وی افزود: باید با همکاری و هماهنگی یکدیگر در راستای توسعه استان برنامه‌ریزی کرد تا با تعریف چند پروژه بتوانیم آنها را به نتیجه برسانیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: