• یکشنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 979-6814-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار سلسله:

ممنوعیت کشت محصولات آب‌دوست در شهرستان/ کارشناسان مراقب باشند


فرماندار سلسله کشت هرگونه محصولات آب‌دوست در این شهرستان را ممنوع کرد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر خسروی در دیدار با رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با تأکید بر رساندن سطح برخورداری مناطق به یکدیگر، گفت: شهرستان سلسله پتانسیل به نژادی دام و توسعه کشت گیاهان دارویی در اراضی  شیب‌دار را دارد اما تاکنون فعالیت‌های جدی در این راستا صورت نگرفته است

وی ادامه داد: انتظار می‌رود شیلات استان نسبت به احداث مزارع و توسعه پرورش ماهیان گرمابی در مناطق قلایی و بسطام اقدام کند.

فرماندار سلسله همچنین از ممنوعیت کشت محصولات آب‌دوست سیب‌زمینی، چغندرقند و هندوانه خارج از الگوی کشت در شهرستان خبر داد.

این مسئول خاطرنشان کرد: کارشناسان جهاد کشاورزی باید نسبت به این امر مراقبت‌های لازم را انجام دهند و در صورت مشاهده برخوردهای لازم صورت گیرد.

دکتر عبدالرضا بازدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان نیز با قدردانی از فعالیت‌های فرماندار سلسله در خصوص رعایت الگوی کشت، تشکیل شورای حفاظت از منابع آبی و جذب چند برابری تسهیلات روستایی و عشایری در شهرستان، گفت: سلسله بهترین مکان برای کشت کلزا بوده و اگر درست کشت شود و تراکم بذر و تغذیه مناسب رعایت شود تا حدود هفت تا هشت تن در هر هکتار می‌توان از اراضی زیر کشت، کلزا برداشت کرد که برای کشاورز صرفه اقتصادی چندین برابری نسبت به سایر کشت‌ها دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: