• پنجشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-5814-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اجرایی شدن 5 پروژه آبخیزداری در شهرستان سیلاب زده پلدختر

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان از اجرایی شدن پنج پروژه آبخیزداری در شهرستان پلدختر خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، شیرزاد نجفی با اشاره به اینکه سيل در اغلب نقاط کشور با شستشو و حمل خاک توام است، افزود: خسارات جانی و مالی ناشی از سيل در پايين دست از بديهياتی است که نياز به توضيح اضافه را از خود سلب می‌سازد.

وی از اجرایی شدن این طرح‌ها از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی خبر داد و اضافه کرد: عمليات آبخيزداری می‌تواند فوایدی همچون کنترل و گسترش سيلاب جلوگيری از تخريب ناشی از سيل، افزايش پوشش گياهی، بهبود کيفيت خاک، افزايش آب زيرزمينی و.‌‌‌‌‌.. را به‌دنبال داشته باشد.

نجفی با اشاره به اینکه، آبخیزداری و آبخوانداری از جمله اقدامات موثری است که می‌تواند موجبات بهبود درآمد و اشتغال آبخيزنشينان را نيز فراهم سازد، خاطرنشان کرد: چهار بند ملاتی و یک بند خاکی در شهرستان پلدختر با پیشرفت‌های چشمگیری در حال نهایی شدن است.

وی گریزی به بزرگترین بند سنگی ملاتی هفت چشمه استان با ۱۴ متر ارتفاع مفید و ۸۰ متر طول تاج زد و تصریح کرد: این بند ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که در آینده نزدیک شاهد پیشرفت بیشتر آن خواهیم بود.

نجفی افزود: دو بند سنگی ملاتی در منطقه گل‌گل با ارتفاع مفید ۷ متر و عرض ۹ متر و طول تاج ۲۶ متر نیز با پیشرفت ۷۰ درصدی در حال تکمیل شدن است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: بند خاکی منطقه باغ جایدر با ارتفاع ۸.۵ متر و طول ۴۲ متر و با پیشرفت ۸۰ درصدی در حال نهایی شدن است.

وی خاطرنشان کرد: این بندها توانایی کنترل بیش از ۵۰ هزار مترمکعب سیلاب را دارند که با تدابیر اندیشیده شده و اعتبارات اختصاص داده شده به طرح‌های آبخیزداری، در آینده شاهد نهایی شدن خیلی از این پروژه‌ها خواهیم بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: