• چهارشنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 979-1685-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

در تشکل‌های دانشجویی از چهره‌های ملی برای تهییج افکار استفاده شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: در تشکل‌های دانشجویی از چهره‌های ملی و رسانه کشور برای تهییج افکار استفاده شود.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، حبیب‌الله خجسته‌پور در جلسه کمیسیون دانشجویی استان با بیان اینکه روز دانشجو را باید دو وجهی نگاه کنیم، اظهار کرد: یک وجه آن فعالیت‌های سیاسی است، چراکه علت نامگذاری روز دانشجو یک حرکت سیاسی بود.

وی خاطرنشان کرد: دانشجویان موذن جامعه‌اند و در مقابل بی‌عدالتی‌هایی که در حوزه‌های بین‌المللی و داخلی به عنوان معلم و راهنما به کسانی که در روز دانشجو مقابل ظلم و ستم و استعمار که جان خود را فدا کردند فعال و اکتیو هستند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری برگزاری برنامه‌هایی با رویکرد سیاسی از جمله کرسی‌های آزاد اندیشی، میتینگ‌های سیاسی، جلسات سخنرانی پرسش و پاسخ، مناظره و هر عنوان دیگر که ذیل فعالیت‌های سیاسی دانشجویی است، ضروری دانست و بیان کرد: بنا بر این است که برگزاری این نشست‌ها با محوریت دانشجویان باشد و مجوز برگزاری هر نوع نشستی در دانشگاه به عهده هیئت نظارت آن مجموعه است، اما انتظار می‌رود که برگزاری این جلسات را به فرمانداری شهرستان و دفتر سیاسی استانداری اطلاع‌رسانی کنند.

وی در ادامه افزود: برخی از دانشگاه‌ها ممکن است به دلایل کمبود فضا و یا نداشتن سالن اجتماعات نشست‌های سیاسی خود را بیرون از دانشگاه برگزار کنند که مجوز فرمانداری این شهرستان لازم است.

خجسته‌پور با بیان اینکه شرایط امسال متفاوت از سال‌های گذشته است و با اشاره به حوادث داخلی و بین المللی که طی سال گذشته تا به حال رخ داده است، گفت: با توجه به اینکه برخی افراد با نظام مشکل دارند و نیم نگاهی به فضای این روز و دانشجویان دارند باید توجه بیشتری به این حوزه داشته باشیم.

وی در ادامه افزود: اگر فضا را بدون نظارت در اختیار دانشجویان بگذاریم با توجه به نفوذ این افراد ممکن است به سمت فعالیت ساختارشکن بروند اما اگر از ترس این فضا را کاملا بسته نگه داریم دانشجویان در جهت فعالیت‌های مخفیانه و مسائل دیگر حرکت می‌کنند.

این معاون با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر این که دانشجو باید سیاسی باشد، افزود: از این رو بهتر است با رعایت ملاحظات لازم مجوز نشست‌های سیاسی با هماهنگی دانشگاه‌ها و یا فرمانداری‌ها داده شود.

معاون سیاسی استاندار بیان کرد: وجه دوم روز دانشجو جشن گرفتن این روز همچون روز پرستار، معلم و... است، بنابراین روز دانشجو علاوه بر وجه سیاسی یک وجه صنفی نیز دارد، که تأکید می‌شود به مناسبت این روز جشن و مناسبات فرهنگی و ورزشی برگزار شود.

وی تأکید کرد: تشکل‌های دانشجویی را راهنمایی و هدایت کنید که با مساعدت و پشتیبانی مسئولین دانشگاه از سخنرانان و چهره‌های ملی و رسانه کشور در راستای تهییج افکار دعوت کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: