• چهارشنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-2884-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

انتقاد نایب رئیس اتاق ایران از اجرا نشدن بند (و) تبصره 16

نایب رئیس اتاق ایران از اجرایی نشدن بند (و) تبصره 16 در لرستان انتقاد کرد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر حسین سلاحورزی با بیان اینکه سال‌هاست که مشکلات صادرات بیان می‌شود اما به راهکاری نرسیده‌ایم، افزود: در جلسات، بیشتر حرف می‌زنیم و عمل نمی‌کنیم.

وی با بیان اینکه هم اکنون تراز تجاری کشور مثبت نیست، افزود: هم اکنون کشور در شرایطی به سر می‌برد که آمریکا تمام استراتژی خود را کاهش درآمدهای ارزی، اختلال در اقتصاد و نارضایتی مردم قرار داده است اما تحت این وضعیت نه تنها با کاهش جدی تولید روبرو بوده‌ایم بلکه بهبود نیز داشته‌ایم.

سلاحورزی با اشاره به اینکه سال‌هاست که در تحریم قرار داریم و هم اکنون سال خاصی نیست، ادامه داد: طی این سال‌ها اقتصاد کشور مختل نشده و امسال شاهد ایجاد تفرقه بین کشورهای دشمن نیز هستیم.

رئیس اتاق بازرگانی لرستان تصریح کرد: اگر تمام مشکلات را به تحریم بسنده کنیم بی‌مسئولیتی است.

وی خاطرنشان کرد: وقتی در فروردین اعلام شد که دلار 4200 تومانی موجود است اگر منابع کشور را با خرید کالاهایی مانند لوازم آرایشی و موبایل خرج نمی‌کردیم شاید با مشکلات کنونی روبرو نبودیم و اختلالات در عرضه کالا و نگرانی برای تأمین نیاز مردم پیش نمی‌آمد.

سلاحورزی مشکل اصلی واحدهای تولیدی استان را بدهی انباشته و معوقه بانکی عنوان کرد و گفت: بند (و) تبصره 16 می‌توانست خیلی از مشکلات را حل کند اما چرا بانک‌ها مجاب به رعایت این قانون نشدند؟

نایب رئیس اتاق ایران با بیان اینکه مشکل بازاریابی واحدهای تولیدی می‌تواند با ملزم کردن ادارات استان به خرید از آنها حل شود، افزود: حداقل 10 واحد تولید کننده تجهیزات پزشکی در استان داریم اما کدام بیمارستان و مرکز درمانی در اینجا از آنها خرید می‌کنند؟

وی بیان کرد: اگر رئیس کل دادگستری، دادستان و رئیس سازمان صمت لرستان نبودند حداقل نصف صادرکنندگان استان در زندان به سر می ‎ بردند.

سلاحورزی با بیان اینکه شاخص‌های کسب و کار در استان وضعیت بدی دارند، گفت: در ثبت مالکیت و الزام در قرارداد رتبه 11 و 5 را داریم که باید از دادگستری لرستان تقدیر کرد.

رئیس اتاق بازرگانی لرستان اظهار کرد: اگر از مرحله جلسات عبور نکنیم و به اجرا وارد نشویم فضای کسب و کار بدتر می‌شود. حتما از مرحله حرف و شعار عبور خواهیم کرد و خواسته‌های بخش خصوصی را مشخصاً اعلام می‌کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: