• چهارشنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-2784-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

لرستان، تشکل‌های صادراتی ندارد

معاون استاندار لرستان گفت: برای توسعه صادرات لرستان نیاز به ایجاد تشکل‌های صادراتی داریم.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، گودرز امیری در جلسه تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان بیان کرد: در گذشته صادراتمان نفت محور بود که البته به سمت صادرات غیر نفتی روی آورده‌ایم.

وی ادامه داد: از سوی دیگر در رابطه با صادرات مشکلات متعددی همچون موانع ارزی و ثبت سفارش وجود دارد که البته این مشکلات به دلیل شرایط کنونی کشور ایجاد شده‌اند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان تاکید کرد: گاهی اوقات این تصمیمات متغیر است و در چند ماه گذشته سیاست‌های ارزی و ثبت سفارش تغییر پیدا کرده و متناسب با نوع واکنش معاندین باید تصمیم بگیریم.

وی افزود: البته بخشی از مشکلات در حوزه واردات، صادرات و ارز متوجه سو استفاده گران داخلی است که باید با آنها به شدت برخورد کرد که البته دستگاه قضا اقدامات خوبی در این عرصه آغاز کرده است.

امیری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه در بخش صادرات در شرایط کنونی نیاز به تشکل‌های صادراتی داریم، اظهار کرد: این تشکل‌ها می‌توانند زنجیره ارزش را ایجاد کرده و زنجیره تولید را به هم مرتبط کنند از سوی دیگر دانش فنی و تکنولوژی واحدهای تولیدی باید تغییر پیدا کند تا بتوانیم در بازارهای صادراتی حضور پیدا کنیم.

وی گفت: در لرستان بالغ بر ۷۰ میلیارد تومان کمک‌های فنی و اعتباری برای تسهیلات واجب و ضروری اختصاص داده شده است که تولیدکنندگان می توانند از این ظرفیت استفاده کنند.

این مسئول بیان کرد: باید روحیه جمعی و مشارکت در میان واحدهای تولیدی را تقویت کرد از سوی دیگر آمادگی داریم مشکلات سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان را به صورت ویژه پیگیری کنیم که راهکارهای مختلفی برای تحقق این امر وجود دارد.

معاون استاندار لرستان در ادامه با اشاره به اینکه در بانک‌های دولتی مشکل منابع و مصارف را نداریم و میزان مصارف نسبت به منابع بیشتر است، افزود: در حوزه بانک‌های خصوصی این امر وجود ندارد که باید اصلاح شود در لرستان با هماهنگی مسوولان مختلف این آمادگی وجود دارد که مشکلات تولیدکنندگان به صورت مصداقی بررسی و برطرف شوند و در حال ایجاد سامانه‌ای هستیم که همه واحدهای تولیدی و صنعتی در آن وارد شده و مشکلات خود را بیان کرده و بر اساس آن سامانه این موانع را برطرف کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: