• دوشنبه ۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 979-1185-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار لرستان:
مدیران برای جذب بیشتر بودجه تلاش کنند

استاندار لرستان گفت: مدیران برای جذب بیشتر بودجه تلاش کنند

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر سیدموسی خادمی در شورای اداری استان با تبریک هفته بسیج اظهار کرد: امیدواریم شاهد این روحیه بسیجی، اسلامی و انقلابی در همه ما به‌ویژه مدیران باشیم .

وی بسیج را یادگار امام خمینی(ره) عنوان کرد و افزود: یکی از ویژگی‌های ایشان نهادسازی بود چراکه نمی‌خواست به جهت بروکراسی کار مردم زمین بماند .

خادمی ادامه داد: آن حضرت چندین نهاد از جمله جهاد سازندگی، بسیج و سپاه را نهادسازی کرد که امروز اهمیت آنها بیشتر خود را نشان می‌دهد .

استاندار لرستان با بیان اینکه امروز بسیج نقش بارز و اثرگذاری دارد، گفت: امام(ره) به دنبال تزریق روحیه در جامعه بود که بسیج توانسته آن را پیاده کند .

وی بیان کرد: این سازمان در هر زمان و دوره‌ای شکل خاصی به خود می‌گیرد و اگر در جایی دیگر نیاز به ایفای نقش باشد شکل خود را تغییر می‌دهد و این قدرت رهبری امام(ره) بود .

خادمی ادامه داد: امیدواریم همچنان در خدمت مردم و همراه آنان بماند .

استاندار لرستان تصریح کرد: همگی با هم‌افزایی وظایف اصلی خود را در پازل انقلاب اسلامی مخصوصا در استان انجام دهیم .

وی به بحث بودجه نیز اشاره کرد و افزود: هم‌اکنون در فصلی قرار داریم که در حال تنظیم بودجه هستند. بودجه تعیین شده به سازمان مدیریت ارسال شده و سپس به شورای دولت و اقتصاد و مجلس می‌رود .

خادمی با بیان اینکه هم‌اکنون بودجه در حال بررسی در سازمان مدیریت است، ادامه داد : باید دستگاه‌های مربوطه پیگیری‌های لازم را انجام داده تا ارتباط برقرار کنند و بتوانیم سهم بیشتری را جذب کنیم .

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: طی چند وقت اخیر جلساتی با وزارت نیرو و راه داشتیم چراکه عمده پروژه‌ها مربوط به این دو وزارتخانه است .

وی بیان کرد: امسال ممکن است وضعیت بودجه کاهش داشته باشد و اولویت‌بندی را مطرح کنند برای همین از تمامی مدیران درخواست می‌شود که بیشتر تلاش کنند .

خادمی با تاکید بر اینکه باید به لحاظ تخصیص و جذب بودجه ۹۷ زودتر اقدام کنیم، به بند(ز) نیز اشاره کرد و گفت: حیف است که دستگاهی این موقعیت را از دست بدهد و اجازه نمی‌دهیم اینطور شود. یک مهلت دو هفته‌ای به دستگاه‌ها داده می‌شود و اگر نتوانند این پول را جذب کنند به دستگاهی دیگر منتقل می‌شود .

استاندار لرستان با اشاره به بارندگی‌های اخیر استان نیز اظهار کرد: بخشی از اتفاقات قابل پیش‌بینی بوده و می‌توان با اقداماتی از جمله راهنمایی مردم، لایروبی کانال‌ها و جداول و... از آنها جلوگیری کرد اما تعدادی نیز از اختیار ما خارج است .

وی با بیان اینکه دستگاه‌ها تنها به دنبال پول و اعتبار نباشند، افزود: تجربه بهترین امتیاز است که باید از آن استفاده کرد، بعضی جاها نیازمند پول هستیم اما در خیلی موارد نیز می‌توان براساس امکانات موجود و تجربه کار کرد .

خادمی بر لزوم ایجاد شبکه‌های دولت تاکید کرد و افزود: این کار از فساد جلوگیری کرده و باعث رفاه مردم می‌شود .

استاندار لرستان بیان کرد: حذف کپی مدارک از اهداف دولت الکترونیک است اما متاسفانه در سطح ملی دیده می‌شود که برای یک ثبت نام نیاز بوده که این زیبنده نیست .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: