• جمعه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-1484-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تولید تخم ماهی چشم زده در لرستان با مشارکت سرمایه‌گذار فرانسوی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی از تولید تخم ماهی چشم زده در لرستان با مشارکت سرمایه‌گذار فرانسوی خبر داد.

 عبدالرضا بازدار در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد:  در بخش آبزی‌پروری 28 هزار تن تولید داریم که 10 هزار تن مجتمع در حال ساخت است  و تا 50 هزار تن ظرفیت داریم.

وی ادامه داد: با مشارکت سرمایه‌گذار فرانسوی تولید تخم ماهی چشم زده را در استان داریم، هم‌اکنون 30 میلیون قطعه در الیگودرز در حال تولید است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به اینکه به لحاظ تورم، نرخ تضمینی محصولات و هزینه کاشت، داشت و برداشت به شدت افزایش یافته است، بیان کرد: هنوز هیچ خبری از نرخ تضمینی محصولات کشاورزی نبوده و چنانچه اعلام شود متناسب با تورم نیست.

وی با بیان اینکه صندوق بیمه محصولات کشاورزی نیازمند توجه است، ادامه داد: اعتباراتی که برای آن درنظر گرفته می‌شود اندک است.

بازدار با اشاره به اینکه دغدغه ما از مجموعه اعتبارات توسعه پایدار روستایی 105 میلیارد تومان بوده، یادآور شد: اولویت در کشور باید حفظ واحدهای موجود باشد، الان سرمایه در گردش واحدها خیلی اوضاع مناسبی ندارد و چنانچه تسهیلاتی داده می‌شود نرخ بهره آن بالاست.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان  بیان کرد:  بیش از 300 میلیارد تومان در سال نیاز است تا بتوانیم درآمد در گردش این واحدها تامین شود.

وی با اشاره به اینکه برای بخش آبخیزداری صندوق توسعه ملی کشور به کمک ما آمد و در استان با پیگیری‌های استاندار تقریبا 41 میلیارد تومان به استان دادند، عنوان کرد: به لحاظ آبخیزداری، فعالیت‌های بیولوژیکی و مکانیکی با مشارکت مردم می‌تواند نقش‌آفرین باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: