• شنبه ۱۰ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۷
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 979-688-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نخستین بوکسور المپیکی ایران و ترس از رفتن روی رینگ!

بوکسور سابق تیم ملی می‌گوید: در راه کسب سهمیه المپیک پکن و برای مقابله با حریف اوکراینی شرایط را برایش از لحاظ روحی سخت کرده‌اند!

مرتضی سپهوندی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: مربی خیلی در ورزش انفرادی تاثیر دارد اما دو روز قبل از مبارزه با حریف اوکراینی در مسابقات سهمیه المپیک 2008 کاری با من نداشتند و می‌گفتند که ناک‌اوت می‌شوی، چون چند ماه قبل از آن، بوکسوری از کشورمان را ناک‌اوت کرده بود.

وی ادامه داد: شرایط را به گونه‌ای سخت کرده بودند که می‌ترسیدم روی رینگ بروم اما حریف من حدود هفت مربی و روانشناس در کنارش بودند و من تک و تنها داخل رختکن نشسته بودم و به این فکر می‌کردم که قرار است چطور بی‌هوش شوم!.

سپهوندی یادآور شد: یک روانشناس به اسم واعظ موسوی داشتیم که چند دوره کلاس برای ما گذاشته بود و می‌گفت با خودتان صحبت کنید و انگیزه به وجود بیاورید و همین کار را می‌کردم.

این بوکسور لرستانی ادامه داد: آهنگ‌های حماسی مرحوم رضا سقایی را گوش می‌کردم که از لحاظ انگیزشی خیلی خوب بود و با این قصد به روی رینگ رفتم که دستش‌اش به من نخورد، چون به محض اینکه می‌چسبید به من کارم را تمام می‌کرد. راند اول 5-5 مساوی شدیم و مربی او  خیلی عصبانی شد و مربیان ما کمی جان گرفتند و در پایان 8-19پیروز شدم.

وی تصریح کرد: یکی از سنگین‌ترین بازی‌هایم بوده که هنوز نتوانسته‌ام فیلم آن را تهیه کنم و ببینم. در مبارزه بعدی رومانی را بردم و نخستین سهمیه تاریخ بوکس ایران در المپیک را کسب کردم.

سپهوندی تأکید کرد: اگر در ورزش روحیه و انگیزه نداشته باشید، بدون شک راه به جایی نمی‌برید و نقش مربیان در این مقوله بسیار حساس است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: