• یکشنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۲:۰۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-9084-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان:

۱۲۰ هکتار مجتمع گلخانه‌ای در دست ساخت داریم

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: استان به دلیل داشتن اقلیم و خاک مناسب در گیاهان دارویی ظرفیت خوبی دارد اما در مورد بازارهای مصرف و صنایع تکمیلی و بسته‌بندی آن باید فکر اساسی شود.

 عبدالرضا بازدار در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: ‌لرستان به لحاظ حوزه دام و طیور و باغات یکی از استان‌های بسیار مستعد و دارای ظرفیت است که در این راستا برنامه‌های خوبی تدارک دیده شده است.

وی ادامه داد: با توجه به اصل بهینه‌سازی و کیفی‌سازی واحدها برنامه‌ریزی برای توسعه فعالیت‌ها در دستورکار قرار گرفته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان بیان کرد: روی کشت‌های گلخانه‌ای خیلی هدف‌گذاری کردیم، ۴۱ هکتار گلخانه در حال بهره‌برداری داریم. ۳۶۰۰ هکتار مطالعات امکان‌سنجی در استان انجام  ومکان‌یابی شده و ۱۰۰۰ هکتار در مرحله واگذاری است .

بازدار افزود: هم‌اکنون ۱۲۰ هکتار مجتمع گلخانه‌ای در دست ساخت داریم و جزو استان‌های هستیم که در این راستا به رغم سابقه کم در بازه زمانی کوتاه توانستیم خوب حرکت کنیم.

وی تصریح کرد: لرستان به دلیل داشتن اقلیم و خاک مناسب در گیاهان دارویی ظرفیت خوبی دارد اما در مورد  بازارهای مصرف و صنایع تکمیلی و بسته‌بندی آن باید فکر اساسی شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان  با بیان اینکه بخش خصوصی در تولید گیاهان دارویی می‌تواند کارگشا باشد، یادآور شد: استانی هستیم که در تولید گیاهان دارویی حجم تولید کم نمی‌شود ولی ارزش ریالی بالایی دارد،  مصرف آب بسیار کم و وابستگی به بارش و اقلیم استان دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: