• دوشنبه ۲۸ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 978-8285-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر گروه معارف دانشگاه صنعتی کرمانشاه مطرح کرد:

اعتقاد شیعیان به امامت و اجتهاد، علت کینه داعش

مدیر گروه معارف دانشگاه صنعتی کرمانشاه با واکاوی علل بغض و دشمنی داعش با شیعیان، اظهارکرد: علت بغض داعش اعتقاد شیعیان به امامت و اجتهاد است

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، سیدابوالفضل موسوی‌زاده در دومین همایش ملی «بررسی جریان‌های سلفی تکفیری» در دانشگاه ایت‌الله بروجردی(ره) با اشاره به مبانی فکری داعش، اظهارکرد: تفاوت مبانی فکری داعش با مسلمانان می‌تواند عامل حمله آنان در ایران باشد

وی با اشاره به این‌که داعش به دو مکان مهم ما حمله و نهایتا ۱۷ نفر شهید و ۵۲ نفر زخمی شدند، افزود: موقعیت مهم ایران و خاورمیانه و ظهور ادیان بزرگ در خاورمیانه و مباحث فرهنگی می‌توانند از دیگر علل دشمنی داعش با شیعیان باشد.

موسوی‌زاده با طرح این سؤال که چگونه داعش شکل گرفت، تصریح کرد: ریشه داعش ۱۹۹۹ میلادی به رهبری ابومصعب تاسیس و بعد از آن به القاعده عراق مشهور می‌شود.

مدیرگروه معارف دانشگاه صنعتی کرمانشاه با ذکر این مطلب که داعش در سال ۲۰۰۶ میلادی مجلس شورای مجاهدین را شکل و قدرت بزرگ در استان الانبار عراق تشکیل می‌دهند، تصریح کرد:

ابوبکر البغدادی با آغاز جنگ داخلی سوریه نام حکومت اسلامی عراق و شام را داعش می‌نهد و سپس بغدادی را به عنوان خلیفه معرفی می‌شود.

وی با اشاره به این‌که داعش از دل مسلک وهابیت بیرون آمده است، افزود: فروکاستن مقامات انبیا و اولیای الهی و تکفیر گسترده مسلمین از نظرات داعش بود.

موسوی‌زاده با ذکر این مطلب که مبانی داعش در خصوص هستی‌شناسی به این معنا است که داعش مجردات را قبول ندارند و قائل به جسمانی بودن خداوند هستند، اضافه کرد: داعش با عقل سر ستیز دارد و مدعی هستند از عقل و شعور چیزی دستگیر انسان نمی‌شود.

مدیرگروه معارف دانشگاه صنعتی کرمانشاه با ذکر این مطلب که داعش بحث تفسیر و تاویل را قبول دارند و تاکید بر برتری سلف دارند، اضافه کرد: دلائل مخالفت داعش با شیعیان به جهت اعتقاد شیعیان به امامت و اجتهاد است.

وی با اشاره به این‌که یکی‌از مبانی اسلام شفاعت پیامبر است اما داعش بر این اعتقاد است که شفاعت را شرک می‌داند، تصریح کرد: داعش همواره ایران را به حمله تهدید می‌کرد و در ۱۷ خرداد ۹۶ به دو مکان مهم ما حمله می‌کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: