• چهارشنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۲:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-13514-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون بهزیستی لرستان خبر داد:
تثبیت اشتغال 1202 نفر از معلولین تحت پوشش

معاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی لرستان از تثبیت اشتغال 1202 نفر از معلولین  که در کارگاه‎ها و واحدهای تولیدی و خدماتی مشغول بکار شدند خبر داد.

مراد سیفی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، با بیان اینکه ایجاد اشتغال و تسهیل کرد این مسیر برای مددجویان از اقداماتی است که بهزیستی آن را پیگیری می‌کند، اظهار کرد: تاکنون 607 فرصت شغلی جدید برای این مددجویان ایجاد شده است.

وی گفت: تثبیت اشتغال 1202 نفر از معلولین اشتغال که سال‌های قبل  از طریق پرداخت حق بیمه سهم کارفرما وبیمه خویش فرمایی و ارتقاء کارایی معلولین انجام شده است.

معاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی لرستان از صدور مجوز برای تاسیس و راه‌اندازی  مراکز غیر دولتی خبر داد و افزود: در 6 ماهه اول امسال 17 مرکز پروانه فعالیت دریافت و شروع به کار کردند.

سیفی بیان کرد: با راه‌اندازی این مراکز  برای 60 نفر فرصت شغلی شامل  کلینیک مددکاری، مهد کودک، مرکزمشاوره خانواده، مراکز آموزش و توانبخشی معلولین و ... درسطح استان، ایجاد شد که این‌ها علاوه بر اشتغال‌های اعلام شده از محل تسهیلات است.

وی عنوان کرد: همچنین ایجاد 2 کارگاه خیاطی توسط دو موسسه خیریه کارآفرینی  و اشتغال با اشتغالزایی 18 نفر درشهرستان‌های خرم آباد و بروجرد از دیگر اقدامات این سازمان در راستای اشتغالزایی مددجویان بوده است.

معاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی لرستان یادآور شد: ایجاد 1 کارگاه صنایع دستی (فرش وگلیم وپشتی) تیپ دو ویژه معلولین با اشتغالزایی 8 نفر درشهرستان خرم آباد از دیگر اقدامات بهزیستی استان بوده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: