• یکشنبه ۲۷ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-6384-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نسبت منابع به مصارف بانک‌های خصوصی لرستان بین 10 تا 20 درصد است

استاندار لرستان گفت: سرمایه‎گذاری پول استان در خارج از آن اخلاقی نیست.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر سیدموسی خادمی در جلسه شورای بانک‎های استان با بیان اینکه حدود 70 میلیارد تومان از بخش عمرانی برای یارانه اختصاص داده‎ایم، اظهار کرد: در این رابطه بانک‎ها پیشنهادات خود را ارائه دهند تا توافقی روی آن داشته باشیم و با استان‎های دیگر نیز مقایسه‎ای انجام شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه باید بررسی کرد که چه بخش و با چه عددی در کدام بانک تسهیلات گرفته و به طور مجموع در شورا مطرح شود، افزود: باید پیگیر بود که از محل تسهیلات مختلف چه مقدار پول به استان تزریق شده و تاثیر آن را در توسعه بررسی کرد.

استاندار لرستان با انتقاد از بانک‎های خصوصی که در ارائه اطلاعات خود امتناع می‎کنند، گفت: در این رابطه نماینده استانی بانک مرکزی موظف است این آمار را گرفته و ارائه کند.

وی در ادامه بر لزوم تشکیل جلسه وصول مطالبات معوق نیز تاکید کرد و ادامه داد: باید بررسی شود که چه واحدهایی مشکل دارند و برنامه ریزی کنیم تا اگر افرادی تسهیلاتی گرفته و پرداخت نمی‎کنند بتوانیم این منابع را به بانک بازگردانیم.

خادمی تصریح کرد: در این رابطه می‎توان قضات ویژه را در دادگاه‎ها مستقر کرد تا پیگیر این موضوع باشند.

استاندار لرستان بیان کرد: همان مقدار که به اشتغال و کارآفرینی بها می‎دهیم بازگشت منابع نیز اهمیت دارد چراکه پول مردم است و نباید به دست سرمایه‎گذار نااهل بیفتد و اجازه از بین رفتن آن را داد.

وی با تاکید بر اینکه اجازه نمی‎دهیم به بهانه حمایت از سرمایه‎گذار و اشتغال پول مردم از بین برود و فرد متخطی باید تاوان بدهد، گفت: در رابطه با بحث واحدهای تملیکی نیز باید بررسی کرد که بانک‎ها چه کاری می‎خواهند انجام دهند. آنها مجبور به تملیک شدند اما باید تکلیف این واحدها هر چه سریع‎تر مشخص شود چراکه سرمایه‎ای راکد مانده است.

خادمی خاطرنشان کرد: در مورد اختصاص تسهیلات خشکسالی نیز بانک‎ها هر چه سریعتر جدول آن را تنظیم کنند تا از این منبع استفاده کنیم چراکه اعتبار خوبی به این موضوع اختصاص داده شده و نباید فرصت را از دست داد.

استاندار لرستان با بیان اینکه آمار غیررسمی بانک‎ها را داریم و تقریبا نسبت منابع به مصارف بانک‎های خصوصی استان بین 10 تا 20 درصد است، اظهار کرد: نباید این سرمایه در خارج استان هزینه شود و باید 70 درصد منابع را درون خود استان سرمایه‎گذاری کرد.

وی بیان کرد: به عنوان مدیران استانی اجازه ندهید این سرمایه‎ها به خارج استان بروند در غیر این صورت خارج از اخلاق است.

خادمی گفت: پیش بینی شده برای رونق تولید حدود 800 میلیارد تومان در اختیار واحدهای استان قرار گیرد که باید بررسی کرد در کجا و بین چه بخش‎هایی هزینه شود و پیگیر بود که کدام بانک بیش‎تر یا کمترین فعالیت را در این زمینه دارند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: