• پنجشنبه ۲۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 978-7685-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار لرستان تاکید کرد:

لزوم تولید محتوا و مدیریت فضای مجازی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان بر لزوم تولید محتوا و مدیریت فضای مجازی تاکید کرد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، حبیب‌الله خجسته‌پور در جلسه کارگروه صیانت از حقوق شهروندی، حجاب و عفاف که در محل استانداری برگزار شد، به آشنا نبودن مردم با حقوق خود به‌عنوان یکی از مشکلات در بحث حقوق شهروندی اشاره کرد و افزود: آشنا بودن مردم با این بحث سبب مطالبه‌گری و تحقق حقوق آنان خواهد شد.

وی گفت: بحث آموزش را باید در دستگاه‌های اجرایی شروع و آنها را با شاخص‌ها و چک‌لیست‌های حقوق شهروندی آشنا کرد تا کسانی که قرار است ارزیابی شوند بدانند در چه زمینه‌ای پالایش خواهند شد.

معاون سیاسی استانداری لرستان با اشاره به میز خدمت الکترونیک و با تأکید بر اینکه لازم است این تکلیف اجرایی شود، اظهار کرد: تنها صِرف وجود میز خدمت الکترونیک در دستگاه‌ها برای خدمات مختلف کفایت نمی‌کند بلکه باید فرهنگ این کار را در میان مردم نهادینه کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه فضای مجازی هدف نبوده بلکه ابزاری برای تبادل اطلاعاتی است که در اختیار ما قرار دارد، خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه بیشتر اپلیکیشن‌ها در خارج از کشور مدیریت می‌شوند، این نرم‌افزارها در راستای اهداف خاص به صورت رایگان در اختیار مردم قرار می‌گیرند، بنابراین باید توجه داشته باشیم تا این فضا را در راستای اهداف خود بهتر مدیریت کنیم.

خجسته‌پور بیان کرد: در توازن اطلاعات باید فضای امن ایجاد شود که حریم عفاف و حجاب در مسیر این تبادل مخدوش نشود اما متاسفانه محیط امنی برای کسانی که قصد دارند با ترویج جوانان به بی‌حجابی در فضای مجازی این حریم را مخدوش کنند؛ به وجود آمده است.

وی افزود: لازم است با استفاده از نرم افزارهای مناسب در جهت مبارزه با این معضل، فضای مجازی را بهتر مدیریت کنیم.

معاون سیاسی استانداری تاکید کرد: موسساتی که اینترنت ارائه می‌دهند باید نظارت کافی شوند تا به صورت هوشمند امکان دسترسی جوان‌ها به سایت‌های غیرمجاز فراهم نشود.

وی گفت: کمیته‌ای تخصصی ذیل این کارگروه در بحث فضای مجازی تشکیل خواهد شد که هدف آن بحث تولید و محتوا و چگونگی مدیریت کردن این فضا در جهت جلوگیری از انحراف جوانان است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: