• چهارشنبه ۲۳ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 978-2990-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

310 میلیارد تومان، ارزش محصولات کشاورزی شهرستان بروجرد

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد از تولید 560 هزار تن محصول در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، عزت‌الله نباتی در جلسه مانور رومیزی پدافند غیر عامل با موضوع تامین میوه و تنظیم بازار، اظهار کرد: مجموع تولید محصولات زراعی، باغی و دامی بروجرد سالانه حدود 560 هزار تن است.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد اضافه کرد: باغات این شهرستان 11 هزار و 450 هکتار بوده که 25 درصد باغات استان را به خود اختصاص می دهد.

نباتی ادامه داد: تولیدات بخش کشاورزی بروجرد با تولید سالانه 360 هزار تن و ارزش ریالی 310 میلیارد تومان، زمینه اشتغال 14 هزار بهره بردار فراهم شده است.

وی خاطرنشان کرد: شهرستان بروجرد امسال با تولید 25 هزار تن سیب رتبه نخست استان لرستان را به خود اختصاص داده است.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد بیان کرد: 38 مزرعه پرورش ماهیان سردآبی در این شهرستان فعالیت می کنند که با تولید سالانه 2 هزار تن و اشتغالزایی 400 نفر در جایگاه ششم استان قرار داریم.

نباتی ادامه داد: در حوزه تولید مرغ نیز با وجود 158 واحد مرغ گوشتی و ظرفیت تولید 2 میلیون و 800 هزار قطعه در سال بروجرد مقام نخست استانی را از آن خود کرده است.

وی ادامه داد:  67 هزار و 700 هکتار عرصه های زراعی و باغی در بروجرد وجود دارد که حدود نیمی از راضی کشاورزی این شهرستان آبی و نیم دیگر دیم است.

این مسئول گفت: 782 حلقه چاه، 1300 رشته قنات و 133 چشمه منابع آب مورد نیاز برای حوزه های کشاورزی و دامپروری را تامین می‌کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: