• چهارشنبه ۲۳ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-5684-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ایجاد 3775 فرصت شغلی در بخش اشتغال روستایی لرستان


مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از ایجاد 3775 فرصت شغلی در بخش اشتغال روستایی خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، علی آشتاب در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان با بیان اینکه برنامه مهم دولت تدبیر و امید برای تقویت روابط اقتصادی توجه به اشتغال است، اظهار کرد: شاه بیت برنامه‌های اقتصادی دولت توجه به مسائل روستایی، اشتغال روستایی، اشتغال فراگیر، بهبود فضای تحقیقات و رونق تولید است.

وی اضافه کرد: در مرحله اول تسهیلات اشتغال روستایی 126 میلیارد و 800 ملیون تومان درنظر گرفته شده بود که با توجه به عملکرد مثبت استان این رقم به 162 میلیارد و 700 میلیون تومان افزایش یافت.

وی اضافه کرد: اعتباری که برای طرح‌های پرداختی و عقد قرارداد شده درنظر گرفته شده، 167 میلیارد و 400 میلیون تومان برای 972 طرح است که با اتمام این طرح‌ها پیش‌بینی شده 3775 فرصت شغلی ایجاد شود.

آشتاب تصریح کرد: طرح‌های در دست بررسی در بانک‌ها بالغ بر 258 میلیارد تومان بوده که آماده پرداخت هستند و به محض اعلام اعتبار مرحله دوم با شتاب بیشتری انجام خواهد شد.

وی بر صیانت از منابع و اعتبارات و نظارت بر اجرای طرح‌هایی که موفق به دریافت تسهیلات شده‌اند تاکید کرد و افزود: برای پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی آمادگی کامل داریم به محض ابلاغ برای مرحله دوم ورود پیدا کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به اشتغال فراگیر، افزود: با پیگیری‌ها و تلاش‌های مجموعه مدیریت استان جزو استان‌های مطرح کشور محسوب می‌شویم و تاکنون 108 میلیارد و 300 میلیون تومان در حوزه اشتغال فراگیر عقد قرارداد داشته و 963 طرح از این محل موفق به اخذ تسهیلات شده‌اند.

وی گفت: آمادگی برای پرداخت تسهیلات به 233 طرح وجود دارد که در صورت ابلاغ مرحله دوم تسهیلات اجرا می‌شود.

آشتاب با اشاره به وضعیت فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و ارتقا سطح مهارت آنان گفت: این طرح فرصتی برای سرمایه‌گذاری و مجریان طرح است که در سال 96، 1413 نفر موفق به عقد قرارداد شدند و در 7 ماهه امسال نیز 738 مورد عقد قرارداد با بنگاه‌های اقتصادی داشته‌ایم.

وی افزود: دولت توجه ویژه به بحث اشتغال در دستگاه‌های حمایتی دارد و نمایندگان در کمیسیون‌های مختلف به ویژه اجتماعی این مهم را دنبال می‌کنند.

وی گفت: سهم استان در این راستا 136 میلیارد و 200 میلیون تومان بوده که ابلاغ شده همچنین بالغ بر 169 میلیارد و 200 میلیون تومان طرح شناسایی، 887 طرح در دست بررسی در دستگاه‌های اجرایی استان وجود دارد، 700 طرح به کارگروه و کمیته ملی ارسال شده و 506 طرح نیز مصوب شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: