• سه شنبه ۲۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 978-2290-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

۵۰ تن زباله روزانه در شهرستان سلسله تولید می‌شود

فرماندار گفت: 50 تن زباله روزانه در شهرستان سلسله توليد می‌شود .

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر شریف خسروي در نشست با مديرکل حفاظت محیط‌زیست با اشاره به توليد روزانه ۵۰ تن زباله در شهرستان اظهار کرد: مکان دفع فعلي زباله‌های شهرستان مناسب نبوده و ايجاد يک سايت دفع زباله مشترك براي سلسله و دلفان ضروري است.

وی با تأکید بر ضرورت برگزاری نشستی مشترک ميان فرمانداران و شهرداری‌های هر دو شهرستان و کارگروه پسماند و با محوريت محیط‌زیست، افزود: با توجه به حجم بالاي زباله‌های هردو شهرستان ايجاد يك كارخانه بازيافت مشترك براي اين شهرستان‌ها ضروري است.

نماینده عالی دولت در شهرستان سلسله با تأکید بر ضرورت بهره‌برداری از پاسگاه محیط‌بانی گرين، خاطرنشان کرد: بهره‌برداری از پاسگاه محیط‌بانی گرين نقش مهمي در حفظ و حراست از گونه هاي جانوري ارزشمند گرين خواهد داشت که البته در حفظ و حراست از اين گونه هاي ارزشمند اصل اساسي وجدان بيدار خود مردم و تعهد آنان در قبال حفاظت و حراست از محیط‌زیست به عنوان ميراثي ارزشمند براي آيندگان است.

مهرداد فتحی بیرانوند مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان نيز در اين نشست با اشاره به اينکه منطقه صيد و شکارممنوع گرين يكي از سايت هاي زيست محيطي حساس و مهم در لرستان محسوب می‌شود، اظهار داشت: حدود ۲۵۰ گونه جانوري و ۵۰۰ گونه گياهي ارزشمند در اين منطقه وجود دارد و در گذشته گرين زيستگاه جانواراني همچون خرس و پلنگ هم بوده است.

وی با اشاره به در حال احداث بودن پاسگاه محیط‌بانی گرين، افزود: به دليل پاره اي از مشکلات از جمله وجود معارضين متاسفانه قدري در روند احداث اين طرح کندي ايجاد شد که در حال حاضر مرتفع شده و ضروري است كه فرماندار محترم سلسله و اداره محیط‌زیست شهرستان نيز همكاري لازم را براي سرعت بخشيدن به روند احداث پاسگاه محیط‌بانی گرين صورت دهند.

این مسئول افزود: اداره کل محیط‌زیست لرستان آمادگي دارد تا در نشستي مشترک با حضور فرمانداران شهرستان‌های سلسله و دلفان، شهرداري و محیط‌زیست و کارگروه پسماند سايت مشتركي براي دفع زباله‌های هر دو شهرستان مکان‌یابی کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: