• سه شنبه ۲۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 978-9214-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دستگیری 12 متهم حفاری‌های غیرمجاز در محدوده بافت تاریخی

مسئول پایگاه حفاظت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد گفت: بیش از 5000 سرکشی و بازدید از آثار تاریخی شهرستان انجام شده است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، مهندس گودرزی اظهار کرد: اداره میراث فرهنگی جهت حفظ و حراست از آثار تاریخی ارزشمند شهرستان جهت پیشگیری از بروز هرگونه تجاوز به آثار، حفاری غیرمجاز، تخریب و سرقت اشیاء و ... بازدیدهایی را به‌صورت روزانه و مستمر در دستور کار خود قرار داده است.

وی تصریح کرد: از ابتدای سال تاکنون تعداد 5 هزار و 325 مورد سرکشی به آثار تاریخی و ملاقات روزانه با انجمن‌های میراث فرهنگی توسط پایگاه حفاظت میراث فرهنگی شهرستان بروجرد انجام گرفته است که نتیجه این سرکشی‌ها، دستگیری 12 نفر متهم در رابطه با حفاری‌های غیرمجاز بوده است.

مسئول پایگاه حفاظت اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد اضافه کرد: جلوگیری از تخریب و ساخت‌وسازهای غیرمجاز در محدوده بافت تاریخی، ایجاد انجمن‌های میراث فرهنگی و برگزاری نمایشگاه‌های موردی از کشفیات یگان شهرستان بروجرد از دیگر فعالیت‌های این واحد در طول سال است.

وی گفت: در شهرستان بروجرد 280 هکتار بافت تاریخی وجود دارد که از نظر وسعت از بافت‌های وسیع کشور است و از نظر تعدد و تنوع از اهمیت بسزایی برخوردار است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: