• سه شنبه ۲۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۹
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 978-3188-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

/یادداشت/
تارِ «تارتان» را نَکَنید!

پیست تارتان مجموعه ورزشی تختی خرم‌آباد که سال 86 افتتاح شده، همواره بیشتر در اختیار سلامتی‌کاران بوده تا دوندگان!

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، این پیست از معدود تارتان‌های کشور بوده که استفاده از آن برای عموم آزاد است و بانوان صبح‌ها و آقایان بعد از آن در هر ساعتی می‌توانند از تارتان بهره ببرند.

استفاده زیاد از این پیست سبب شد که خیلی زودتر از زمان مورد انتظار تارتان «تار تار» شود و هر تارِ آن به کناری بیفتد و عملاً یک آسفالت رنگی شود. بعضی وقت‌ها که برای گزارش به مجموعه ورزشی تختی خرم‌آباد می‌رفتیم چند صد سلامتی‌کار روی پیست در حال تمرین بودند و دونده‌ها باید در آن شرایط به تمرین می‌پرداختند.   

از چند ماه پیش این پیست که دیگر کیفیتی نداشت، بازسازی شده و عنقریب دوباره به بهره‌برداری خواهد رسید اما ظاهراً استفاده از آن مثل سابق خواهد بود!

علی‌یاور عزیزپور، مدیرکل ورزش و جوانان لرستان در این باره به ایسنا گفت: «استفاده زیاد در تخریب پیست تارتان تأثیری ندارد و آفتاب، باران، برف و غیره در این امر دخیل هستند!

صحبت‌های مدیرکل را خیلی از کارشناسان رد می‌کنند و ما از وی می‌پرسیم؛ استفاده از چند پیست تارتان در کشورمان برای عموم آزاد است و دونده‌های حرفه‌ای باید میان این همه سلامتی‌کار چطور تمرین کنند؟!

این تارتان با هزینه یک میلیارد تومانی بازسازی شده اما اگر قرار باشد باز هم استفاده از آن عمومی باشد، خیلی زود باید منتظر «تار تار» شدن آن باشیم و دود آن به چشم دوومیدانی‌کاران استان می‌رود و این در حالیست که سیاوش سپهوند، رئیس هیأت استان گفته است: «با این پیست می‌توانیم رقابت‌های قهرمانی کشور را میزبانی کنیم» البته اگر خیلی زود، دیر نشود و تارتان تا آن زمان نفس بکشد!

به هر حال این پیست می‌تواند خیلی از نیازهای دوندگان حرفه‌ای استان را برآورده کند اما اگر غیردوندگان با حمایت مسئولان بگذارند...

یادداشت از مهران مریدی

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: