• یکشنبه ۱۳ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-3885-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استانداری لرستان:

طرح مدونی برای جاذبه‌های گردشگری و توریستی استان نداریم


معاون  هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: صنعت گردشگری استان جوان است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر احمد مرادپور در کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اظهار کرد: در استان ما صنعت گردشگری جوان است و سابقه طولانی ندارد و ما در ایجاد زیرساخت و ارائه خدمات به گردشگران عقب هستیم.

وی ادامه داد: ما هیچ طرح مکتوب و مدونی برای هیچ کدام از جاذبه‌های گردشگری و توریستی استان نداریم یا اینکه این طرح‌ها گرفتار سلیقه مدیران می‌شوند که علی رغم مطالعاتی که انجام شده هیچ فایل دسترسی از آنها وجود ندارد.

مرادپور یادآور شد: در جلسات چند روز گذشته مصوب شد که مدیر کل میراث فرهنگی دستور دادند که مطالعات پل معلق دره خزینه و چشمه‌های داخل قلعه فلک‌الافلاک هم انجام دهد.

معاون استاندار لرستان افزود: در این جلسه می‌شود مصوب شود مطالعات و طرح ساماندهی بیشه، کهمان و ونایی و چشمه‌های خرم‌آباد به صورت طرح‌های اجرایی و خارج از طرح جامعه مطالعه شوند.

وی درباره آبشار نوژیان و وارک تصریح کرد:قرار شده جاده سلامت به سمت آبشار وارک ایجاد شود ولی در هر حال باید طرح مطالعاتی این دو انجام شود.

مرادپور خاطر نشان کرد: گردشگرانی که اکنون به استان می‌آیند برای لرستان تولید ثروت نداشتند چون نتوانستیم از صپعت گردشگری درآمدزایی کنیم.

این مسئول گفت: همزمان با انجام طرح‌های مطالعاتی، میراث فرهنگی استان به دنبال واگذاری جاذبه‌های گردشگری به بخش خصوصی و پیداکردن سرمایه گذار برای تک تک آنها باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: