• شنبه ۱۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-6414-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پیشرفت ۵۵ درصدی طرح جامع پدافند غیرعامل لرستان

استاندار لرستان از پیشرفت ۵۵ درصدی طرح جامع پدافند غیرعامل استان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر سیدموسی خادمی در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان، اظهار کرد: این شورا در استان اقدامات خوبی انجام داده و ازجمله آنها می‌توان به طرح جامع پدافند غیرعامل استان اشاره کرد که استارت آن از اواخر سال ۹۶ زده شد.

وی با بیان اینکه این طرح ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، افزود: امیدواریم که از طریق دانشگاه تربیت مدرس و مالک اشتر این پروژه هر چه سریع‌تر به نتیجه برسد و هم اکنون پروژه‌ها تعریف و فصل‌های دوم و سوم دفاع شده و فصول آخر آن نیز درحال انجام است.

خادمی از برگزاری ۱۵۷ برنامه در راستای پدافند غیرعامل در استان خبر داد و با بیان اینکه طی هفته اخیر سه جلسه نیز برگزار شده است، ادامه داد: در این جلسات موضوعات و بحث‌های مهمی را به نتیجه رساندیم و ۴۵ پروژه بند(ز) مربوط به سال قبل با اعتبار ۵.۵ میلیارد تومان با دستگاه اجرایی موافقت‌نامه شد.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: همچنین پروژه‌های خوبی در حوزه نرم‌افزاری و امنیت شبکه و بحث تامین برق دیزل‌ژنراتورها از این محل تامین اعتبار و اجرا شد.

وی بیان کرد: در رابطه با پدافند غیرعامل بیش از اینکه کاری موازی با فعالیت‌های متداول ما در دستگاه‌ها باشد باید بینش و رویکردی بوده و در واقع رویکرد حاکم بر کارهای ما باشد و در هر فعالیتی روح آن را ببینیم.

خادمی با اشاره به اینکه اگر بخواهیم جداگانه و با متولی جداگانه فعالیت‌ها را ببینیم نمی‌تواتیم آنها را به خوبی پوشش دهیم، ادامه داد: رویکرد حاکم بر اجرای تمام فعالیت‌ها باید توجه به پدافند غیرعامل و اعمال آن باشد.

مدیر ارشد لرستان با یادآوری اینکه برخی پروژه‌ها که در گذشته انجام شده را نباید رها کرد و می‌بایست ایمن شده و مورد توجه قرار گیرند، افزود: در حوزه‌های اقتصادی نیز تهدیدات جدی داریم که با تاب‌آوری باید آنها را حل کنیم؛ همچنین در بخش‌های محیط زیستی و فعالیت‌های اجتماعی نیز این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون ذخایر سوخت و انرژی درون شهر و مکان‌های جمعیتی استان قرار دارد که بیش از ۱۳۰ تا ۱۴۰ میلیون لیتر سوخت در کنار فرودگاه و بافت جمعیتی است و باید طی یک برنامه زمان‌بندی به سرعت از این نقاط دور شوند چراکه با هر اتفاقی می‌تواند صدمات جبران‌ناپذیری وارد آورد.

به گفته خادمی ۳۷ مانور در حوزه تکنولوژی فن‌آوری و ۲۲ دوره آموزشی طی هفته پدافند غیرعامل برگزار و پنج پروژه نیز در استان به این مقوله اختصاص داده شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: